Zomrel štátny tajomník Vladimír Dolinay, stal sa obeťou dopravnej nehody pri Komárne

Tragická nehoda komárno tajomnik ministerstvo kultury
Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Vladimír Dolinay zahynul pri tragickej dopravnej nehode 25. júla v obci Iža v okrese Komárno. Foto: SITA - koláž WebNoviny.sk

Obeťou sobotnej dopravnej nehody pri Komárne, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá, bol štátny tajomník ministerstva kultúry Vladimír Dolinay. Na sociálnej sieti o tom informovalo ministerstvo kultúry (MK SR). Agentúru SITA v sobotu krátko pred 15.30 informovala Katarína Križanová z Prezídia hasičského a záchranného zboru o dopravnej nehode v okresne Komárno, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá s celkovo piatimi pasažiermi.

Kým štyri osoby utrpeli rôzny rozsah zranení, jeden z pasažierov nehodu neprežil. Podvečer MK SR informovalo, že obeťou dopravnej nehody bol práve Dolinay. Ten sa funkcie štátneho tajomníka ujal 1. júla. Svoju sústrasť pozostalým už vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadruje úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya,” uviedla pre agentúru SITA Martina Goffová, riaditeľka odboru komunikácie kancelárie prezidenta.

Igor Matovič vyjadril svoju sústrasť prostredníctvom sociálnej siete. „Úprimnú sústrasť. Vlada Dolinaya som poznal málo, ale už na základe toho mála som sa tešil, že práve jeho si vybrali ľudia za štátneho tajomníka k Natálii na ministerstvo kultúry. Vyžarovala z neho pokora a odhodlanie, práve tie vlastnosti, ktorými by mal oplývať každý dobrý politik. Odpočívaj v pokoji, kamarát … a mysli na nás, my budeme na Teba tiež,” uviedol premiér v statuse.

ÚMRTIE: Štátny tajomník MK Vladimír Dolinay
Štátny tajomník Ministerstva kultúry (MK) SR zo strany Za ľudí Vladimír Dolinay zomrel vo veku 38 rokov v sobotu popoludní pri tragickej dopravnej nehode. Bratislava, 25. júl 2020. Foto: SITA/Ministerstvo kultúry SR
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMartina GoffováVladimír DolinayZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR