Obranca Jaroš po jednom zápase v NHL smeruje späť na farmu „senátorov“

Craig Anderson, Brendan Gallagher, Christián Jaroš
Obranca Christián Jaroš v drese Ottawy Senators v súboji s útočníkom Montrealu Canadiens Brendanom Gallagherom pred brankárom Craigom Andersonom počas zápasu NHL, v ktorom "Habs" na ľade súpera prehrali 3:4 po predĺžení. Ottawa, 20. október 2018. Foto: Adrian Wyld/The Canadian Press via AP.

OTTAWA 21. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš po jednom zápase v drese Ottawy Senators opäť opúšťa zámorskú NHL a smeruje do nižšej súťaže AHL, kde si bude obliekať dres tímu Belleville Senators.

Košický rodák putoval do prvého mužstva „senátorov“ iba v sobotu a v najkvalitnejšej lige sveta stihol odohrať jeden duel proti Montrealu Canadiens (víťazstvo 4:3 po predĺžení), v ktorom strávil na ľadovej ploche 12:51 min. a svoje štatistiky nezveľadil kanadským bodom.

V aktuálnej sezóne profiligy nazbieral Jaroš už tri štarty v zostave Ottawy, v ktorých dosiahol jednu asistenciu. Na farme v Belleville zasiahol do jediného súboja. Informáciu priniesol oficiálny účet Senators na twitteri.