Obranca Jurčina podpísal skúšobný kontrakt so Spartou Praha

Milan Jurčina
Milan Jurčina. Foto: archívne, SITA/AP.

Účastníka českej najvyššej hokejovej súťaže HC Sparta Praha posilní do novembrovej reprezentačnej prestávky slovenský obranca Milan Jurčina. Rodák z Liptovského Mikuláša prichádza zatiaľ iba na skúšku a v drese štvornásobného českého majstra sa stretne s ďalšou trojicou Slovákov.

Do Sparty z Norimbergu

Jurčina má bohaté skúsenosti z kanadsko-americkej NHL a predošlé tri sezóny strávil v nemeckom Norimbergu.

„Sparta je najpopulárnejší tím v českej lige. Keď som sa dozvedel, že má klub o mňa záujem, veľmi rýchlo sme sa dohodli na spolupráci. Mojou úlohou bude najmä využívať moju veľkú postavu v okolí mantinelov a tiež počas oslabení,“ uviedol pre klubový web Sparty 36-ročný obranca.

V NHL odohral 451 zápasov

V podobnom duchu sa vyjadril aj športový manažér tímu Jaroslav Hlinka: „Je to skúsený silový hráč s vynikajúcimi fyzickým parametrami, ktorý by mal pomôcť našej defenzíve.“

Milan Jurčina odohral v NHL vrátane play-off 451 zápasov a pôsobil v Bostone, Washingtone, Columbuse a New Yorku Islanders. Do Česka sa vracia po siedmich rokoch, keďže v sezóne 2012/2013 odohral za Chomutov 22 zápasov s bilanciou 0+3.

Okrem toho pôsobil vo Fínsku, Švajčiarsku, Nemecku či nadnárodnej KHL, kde si obliekal dresy Dinama Riga a Medveščaku Záhreb. Slovensko reprezentoval na piatich svetových šampionátoch a 17 zápasov odohral na ZOH.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Jurčina