Obrazom: Brazília je po debakli na smiech, pozrite si vtipy

Brazília
Foto: Twitter

BELO HORIZONTE 9. júla (WEBNOVINY) – Futbalová reprezentácie Brazílie len druhýkrát v histórii prehrala o šesť gólov, v semifinále domáceho svetového šampionátu v Belo Horizonte nestačila v utorok večer na Nemcov 1:7.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Doteraz jediná prehra o šesť gólov Brazílčanov až tak veľmi nebolela, zrodila sa v čilskom Viňa del Mar s Uruguajom (0:6) na juhoamerickom šampionáte. V utorok sa 200-miliónová krajina musela skloniť pred umením Nemcov a na domácom svetovom šampionáte nezíska zlato.

Obrazom: Semifinálový zápas Brazília – Nemecko

Veľká tragédia pre Brazíliu

Brazílčania prehrali súťažný zápas na domácej pôde prvýkrát od roku 1975, keď na štadióne Mineirao v Belo Horizonte neuspeli na Copa América s Peru (1:3). V príprave naposledy prehrali Brazílčania doma s Paraguajom v roku 2002.

Po utorňajšom semifinálovom debakli zaplavili internet vtipy a na potupnej prehre ‚kanárikov‘ sa zabáva celý svet. Pre Brazíliu, v ktorej je futbal „náboženstvom“ je to však veľká tragédia.

Rekordy na sociálnej sieti

Nemecké ohromujúce víťazstvo utvorilo dva rekordy na sociálnej sieti Twitter. FIFA zverejnila, že o spomenutom utorkovom semifinále sa na Twitteri zmienilo až 35,6 milióna príspevkov. Duel Brazília – Nemecko sa stal najviac zdieľanou športovou udalosťou na tejto sociálnej sieti. Predtým držal rekord zápas Super Bowlu medzi Seattlom Seahawks a Denverom Broncos, ktorý mal na konte 24,9 milióna príspevkov.

Druhý rekord sa týka samotných správ medzi fanúšikmi, keď sa táto téma stala najdebatovanejšou v rámci jednej minúty. V čase, keď sa Nemci ujali vedenia 5:0 (teda od 22.29 h do 22.30 h SELČ, pozn.) sa tejto téme venovalo až 580 166 „tweetov“.

This is what Neymar Jr did during the game #BrasilvsGermany pic.twitter.com/IzNNIFvbZF— sofia (@skortez) July 9, 2014

Ridiculo mundial en un mundial ridiculo #BrasilvsGermany pic.twitter.com/SQcGi5stBX— sufian mojo (@sufian_mojo) July 8, 2014

Techno > Samba #BrasilvsGermany pic.twitter.com/EoqRr1ClZU— Becky Jarvis (@lazy_lady) July 8, 2014

Congratulations Germany #GER

#BrasilvsGermany pic.twitter.com/vlZ9zCsIub— Sita Dania 1R (@Sita_Dania) July 8, 2014

#BrasilvsGermany pic.twitter.com/NULii7adem— أورانـــــوس ❄ (@ORAnos_sama) July 8, 2014

Neymar listo para entrar al segundo tiempo. #AlemaniaVsBrasil #BrasilvsGermany pic.twitter.com/2RI5FezThI— Lord Inario (@lord_inario) July 8, 2014

Greetings from Brazil #Brasilvsgermany pic.twitter.com/QuN37Uw0AP— Christian Thaler (@chritw) July 8, 2014

La dernière chance des Brésiliens. #BREALL pic.twitter.com/q9S5sVFeLw— Twog (@TwogFr) July 8, 2014

Jajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajaajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajaja #BrasilvsGermany pic.twitter.com/2EUVOQDhtg— 6 de mayo de 2014♥ (@MelaSilveira) July 8, 2014

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom