OBRAZOM: Cadel Evans zvíťazil na 98. ročníku Tour de France

Bez názvu
Celkový víťaz Tour de France 2011 Cadel Evans pred záverečnou 21. etapou cyklistických pretekov Tour de France 2011 s tradičným dojazdom na Elyzejských poliach v Paríži Foto: SITA/AP

PARÍŽ 24. júla (WEBNOVINY) – Víťazom nedeľňajšej záverečnej 21. etapy cyklistických pretekov Tour de France s tradičným dojazdom na Elyzejských poliach v Paríži sa stal skvelý britský špurtér z tímu HTC-Highroad Mark Cavendish. Pre 26-ročného rodáka z Ostrova Man to bol piaty víťazný etapový dojazd na tohtoročnej Tour de France a celkovo jubilejný dvadsiaty na najprestížnejších pretekoch sveta v kariére. Zároveň dosiahol už tretí triumf v záverečnej etape na TdF v rade a získal zelené tričko za prvenstvo v bodovacej súťaži. Druhú priečku v obsadil v nedeľu Nór Edvald Boasson Hagen a tretí skončil Nemec André Greipel. „Som veľmi rád, že sa mi podarilo zvíťaziť. Môj dnešný triumf bol výsledkom perfektnej práce celého tímu a výborne pripravenej pozície, záver už bol jednoduchý. Ďakujem všetkým kolegom za spoluprácu za to, že som konečne získal zelený dres, veľmi dôležitá bola podpora tímu,“ uviedol v prvej reakcii v cieli Cavendish.

Etapa, ktorá viedla z Créteil do Paríža a merala 95 km, sa s výnimkou záverečného špurtu jazdila už len v oddychovom tempe a na celkových výsledkoch 98. ročníka Tour de France už nič nezmenila. Víťazom sa stal premiérovo v kariére Austrálčan Cadel Evans z tímu BMC s náskokom 1:34 min pred Luxemburčanom Andym Schleckom a 2:30 min pred jeho bratom Fränkom Schleckom.