Obrazom: Chyba v zákrute stále mladú ženu (†19) život

Chyba v zákrute stále maldú ženu (†19) život
Mladá vodička (†19) zomrela pri nehode, ktorá sa stala vo štvrtok krátko po 14:00 medzi Novou Baňou a Orovnicou v okrese Žarnovica. Vodička Peugoetu 206 v ostrej zákrute zrejme neprispôsobila rýchlosť, v ďalšej zákrute dostala šmyk, prešla do protismeru a narazila do protiidúcej Octavie. Vodička zomrela na mieste, v Octavii sa zranila 51-ročná spolujazdkyňa a 55-ročný vodič. Foto: SITA/KR PZ Banská Bystrica

BRATISLAVA/ŽARNOVICA 26. júna (WEBNOVINY) – Mladá vodička zomrela pri nehode, ktorá sa stala vo štvrtok krátko po 14:00 medzi Novou Baňou a Orovnicou v okrese Žarnovica. Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, 19-ročná vodička Peugoetu 206 v ostrej zákrute zrejme neprispôsobila rýchlosť, v ďalšej zákrute dostala šmyk, prešla do protismeru a narazila do protiidúcej Octavie.

Obrazom: Pri nehode zahynula 19-ročná vodička

Vodička zomrela na mieste, v Octavii sa zranila 51-ročná spolujazdkyňa a 55-ročný vodič, alkohol mu nezistili. Presné okolnosti tragédie polícia vyšetruje.

Od začiatku tohto roku zomrelo na cestách Banskobystrického kraja až 18 osôb. Pod každú jednu tragédiu sa podpísala neopatrnosť či nezodpovednosť jej účastníkov, upozornila Kováčiková. Najčastejšími príčinami nehôd je neprispôsobenie rýchlosti, nesprávny spôsob jazdy, jazda pod vplyvom alkoholu či drog.

Za volant rýchlych vozidiel si mnohokrát sadajú mladí, neskúsení vodiči, ktorí preceňujú svoje reálne schopnosti. Svedčí o tom aj fakt, že od januára policajti evidujú už 67 nehôd, ktorých účastníkmi boli práve šoféri s vodičskou praxou do dvoch rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom