Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hrdá mamička Katarína so svojimi predčasne narodenými trojičkami Sebastianom, Seanom a Saimonom v Univerzitnej nemocnici Bratislava - Petržalka. Bratislava, 15. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
15. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(0)

Obrazom: Hrdá mamička trojičiek, bábätká idú konečne domov

BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) – Po piatich týždňoch si dnes z bratislavskej univerzitnej nemocnice môžu rodičia odniesť domov predčasne narodené trojičky. Podľa hovorkyne nemocnice Petry Stano Maťašovskej sa traja chlapci narodili 10. marca 30-ročnej Bratislavčanke.

Pôrodná hmotnosť Sebastiana, Saimona a Seana bola od 1690 do 1900 gramov. Päť týždňov sa o trojičky staral tím odborníkov novorodeneckej kliniky nemocnice na Antolskej ulici.

Obrazom: Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov

“Úspešne sme zvládli vysoko rizikovú graviditu. Detičky sú už v stabilizovanom stave a rodičia si ich môžu odniesť domov. Sme vždy radi, keď sa to podarí,” uviedla prednostka kliniky Darina Chovancová.

Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov
Predčasne narodené trojičky Sebastian, Sean a Saimon v Univerzitnej nemocnici Bratislava - Petržalka. Bratislava, 15. apríl 2014.Foto: SITA/Ján Slovák

V troch pôrodniciach bratislavskej univerzitnej nemocnice príde podľa hovorkyne ročne na svet 8 000 detí, predčasne narodených je okolo 350 detí. Zdravotnú starostlivosť im poskytuje špecializované perinatologické centrum v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, v ktorom úzko spolupracujú gynekológovia a neonatológovia.

Zameriavajú sa na poskytovanie zdravotnej starostlivosti rizikovým rodičkám pred pôrodom a po ňom. Pred trojičkami-chlapcami sa naposledy v Univerzitnej nemocnici Bratislava narodili trojičky v júni 2013. Boli to dievčatá.

Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov
Hrdá mamička Katarína so svojimi predčasne narodenými trojičkami Sebastianom, Seanom a Saimonom v Univerzitnej nemocnici Bratislava - Petržalka. Bratislava, 15. apríl 2014.Foto: SITA/Ján Slovák

Odporúčané články

Lekári budú musieť hlásiť znemožnenie prehliadky dieťaťa Nemci novorodencom v prípade pochybností neuvedú pohlavie

Témy

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Napíšte prvý komentár!

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

DRAN.sk

Dámskajazda

NAJKY.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...