Obrazom: Kiska vycestoval do Šariša, trápia ho problémy ľudí

Kiska navštívil Bardejov, s ľuďmi hovoril o problémoch
Prezident SR Andrej Kiska (vpravo) počas návštevy Spojenej školy Juraja Henischa v Bardejove v rámci pracovného výjazdu prezidenta SR v Prešovskom samosprávnom kraji. Bardejov, 18. marec 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

BARDEJOV 18. marca (WEBNOVINY) – Prezident Andrej Kiska sa chce na Šariši a sčasti aj na Zemplíne stretávať s ľuďmi, rozprávať sa s nimi o problémoch tohto regiónu a hľadať riešenia, ako im pomôcť zlepšiť život. Uviedol to v Bardejove na začiatku svojho trojdňového pracovného výjazdu v Prešovskom kraji.

Chce sa viac dozvedieť, čo ľudí na tomto území Slovenska trápi a čo ich teší. Bardejov označil za mesto, ktoré má jedno z najkrajších námestí na Slovensku. Navštívil ho už viackrát a zakaždým mal úžasný pocit, keď stál na tomto námestí. Podľa prezidenta žije tu množstvo schopných, šikovných a pracovitých ľudí, ale najväčším problémom je vysoká nezamestnanosť.

Problémom je nedostatok pracovných príležitostí

Na bardejovskej radnici sa prezident Kiska stretol s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Petrom Chudíkom a primátorom Bardejova Borisom Hanuščakom. Po rokovaní prezident uviedol, že základným problémom tohto regiónu je nedostatok pracovných príležitostí, čo sa prejavuje odchodom mladých ľudí do väčších miest i zahraničia. Týka sa to vo významnej miere aj Bardejova, mesto sa vyľudňuje a ostávajú v ňom bývať iba starší ľudia.

Kiska sa počas pracovného výjazdu chce stretnúť s úspešnými podnikateľmi, ktorým sa v tomto regióne darí. Zaujíma ho, na čom bol ich úspech založený. Chce sa s nimi aj so zástupcami samospráv rozprávať o čerpaní eurofondov.

Obrazom: Kiska navštívil Bardejov, s ľuďmi hovoril o problémoch

Navštívil bezbariérovú školu

„Bol by som rád, aby sme po týchto troch dňoch prišli s vnútorným presvedčením, čo všetko máme spraviť – čo môže spraviť prezident, čo môže spraviť vláda, parlament, samospráva pre to, aby sa tu, v takej peknej časti Slovenska, skutočne žilo lepšie,” povedal prezident.

Kiska z radnice išiel navštíviť bezbariérovú Spojenú školu Juraja Henischa v Bardejove, kde študujú aj žiaci s telesným postihnutím a zaujímal sa o písomné maturitné skúšky. Popoludní zavíta do spoločnosti Obuv špeciál, ktorá nadväzuje na obuvnícku tradíciu v meste.

V Sveržove sa stretne so starostami obcí združených v spoločnej úradovni pre 80 obcí tohto regiónu. Návštevu Bardejova zavŕši diskusiou s občanmi, ktorú organizuje OZ Kandeláber v spolupráci s bardejovskou radnicou.

Kiska navštívil Bardejov, s ľuďmi hovoril o problémoch
Foto: SITA/Viktor Zamborský

Zavíta aj do Svidníka a Stropkova

Vo štvrtok má prezident Kiska pracovné stretnutia s primátormi okresných miest Svidník a Stropkov. Hlava štátu má namierené aj do svidníckej spoločnosti Boper, ktorá sa zaoberá kamiónovou dopravou a navštívi spoločnosť Malý gazda, ktorá sa vlani stala víťazom svetovej súťaže o najlepšiu etiketu. V Stropkove sa stretne s vedením spoločnosti Tesla a pozrie si výrobné priestory fabriky.

V piatok ráno bude prezident rokovať s primátorkou Prešova Andreou Turčanovou a na Prešovskej univerzite bude diskutovať so študentmi. Popoludní sa presunie do Popradu, kde sa zúčastní na panelovej diskusii konferencie Učíme pre život, ktorú pripravuje nezisková organizácia Indície

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska