Obrazom: Kone vyskákali v Bratislave Pohár národov Francúzom

Jazdecké preteky Grand Prix Bratislava
Slovenský reprezentant Radovan Šillo na koni Quinto počas prvého kola jazdeckých pretekov Grand Prix CSIO - Pohár národov. Bratislava, 24. júl 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) – Ekipa Francúzska vyhrala piatkový Pohár národov v rámci 50. ročníka Grand Prix Bratislava CSIO-W*** v skoku na koni.

Kvarteto Geoffroy de Coligny, Marc Le Berre, Bernard Brian Chevalier a Francois Xavier Boudant viedlo už po prvom kole a napokon triumfovalo s dvanástimi trestnými bodmi.

Vďaka výbornému druhému kolu, v ktorom dostali len jeden trestný bod, skončili druhí Fíni, bronzovú priečku obsadili Belgičania. Slovensko napokon skončilo siedme.

Obrazom: Francúzska ekipa získala v Bratislave Pohár národov

Skúsený Šulek musel odstúpiť

Igor Šulek, Radovan Šillo, Bronislav Chudyba a Patrik Majher splnili svoj cieľ a postúpili do najlepšej osmičky Pohára národov, aj keď im v úvodnom kole nežičila šťastena. Skúsený Igor Šulek musel odstúpiť už po absolvovaní prvých dvoch prekážok pre problémy s výstrojom.

Jeho kolegovia z družstva zabojovali, Radovan Šillo a Bronislav Chudyba urobili na parkúre po jedinej chybe. Patrik Majher jazdil pod tlakom, urobil síce dve chyby, ale dokopy 16 trestných bodov stačilo tímu na druhé kolo. Slováci postúpili v konkurencii trinástich družstiev z 5. miesta. Favorizované Česko sa muselo uspokojiť s 10. miestom.

Slovenský tím je prísľubom

Odstupy boli minimálne a druhé kolo poriadne premiešalo poradím. „Čakal som, že dosiahneme lepšie výsledky. Počítal som s tým, že sa umiestnime aj v najlepšej trojke. Rozhodilo nás to, čo sa stalo Igorovi Šulekovi v prvom kole, keď sa mu roztrhol strmeň a nemohol ďalej pokračovať. V druhom kole to bolo veľmi o strese. Igor chcel dokázať, že mal byť v tíme, zasa urobil chybu. Sme dobrý tím, máme kvalitné kone a vo zvyšných súťažiach sa pokúsime zvíťaziť. Osobne túžim vyhrať nedeľňajšiu Grand Prix,“ skonštatoval Radovan Šillo, ktorý druhé kolo absolvoval s nulou.

„Mali sme vyšší cieľ ako postúpiť do druhého kola. Igor mal jednoducho smolu. Máme vynikajúci tím, ktorý je prísľubom do budúcnosti. Bývam vo Švajčiarsku, som rád, že som sa načas dostal do Bratislavy. Bol to pre mňa výborný relax,“ uviedol Bronislav Chudyba.

De Coligny neurobil žiadnu chybu

Víťazní Francúzi získali finančnú odmenu 8200 eur. „Vďaka pozvaniu od organizátorov sme mohli zložiť tím z mladých jazdcov, pre ktorých to boli cenné skúsenosti. Musím zablahoželať dizajnérovi trate, bola skutočne náročná, len jediný jazdec odjazdil obe kolá s nulou. V horúcom počasí odviedli naši jazdci skutočne dobrú prácu,“ povedal vedúci francúzskej ekipy Philippe Guerdat.

Geoffroy de Coligny s koňom Qaid Louviere bol jediným, kto absolvoval obe súťažné kolá bez jedinej chyby. „Ďakujem môjmu koňovi, ktorý je veľmi dobrý. Absolvoval som prvý Pohár národov, som spokojný, že sa mi podaril nulový výsledok. V tomto teple to bolo skutočne veľmi ťažké. Trať však bola veľmi dobre pripravená,“ povedal Geoffroy de Coligny.

Výsledky:

Pohár národov: 1. Francúzsko (Geoffroy de Coligny/Qaid Louviere, Marc Le Berre/Rubis du Rustick, Bernard Brian Chevalier/Qadillac du Heup, Francois Xavier Boudant/Stella Lyght) 12 tr. bodov, 2. Fínsko 13, 3. Belgicko 19, 4. Turecko 21, 5. Poľsko 23, 6. Portugalsko 25, 7. Slovensko (Igor Šulek/Wavo Aramis, Radovan Šillo/Quinto, Bronislav Chudyba/Concano, Patrik Majher/Caliber 5) 28

Small Tour – Cena firmy J&T: 1. Francois Xavier Boudant (Fr.) Replique de Bloye 0 tr. bodov (51,93), 2. Geoffroy de Coligny (Fr.) Raimondo du Plessis 0 (52,60), 3. Harrie Smolders (Hol.) Eh Quick Nina 0 (54,48), … 5. Peter Mackovjak (SR) Cheril 0 (55,53), 11. Juraj Poláš (SR) Berlinda 0 (61,30)