Obrazom: Mladí slovenskí hokejisti prehrali so Švajčiarskom

Mladí slovenskí hokejisti prehrali so Švajčiarskom 1:3
Jakub Nemec zo Slovenska (vľavo) a Robin Frick zo Švajčiarska (vpravo) v hokejovom zápase Memoriál Ivana Hlinku výberov do 18 rokov medzi Slovensko - Švajčiarsko. Piešťany, 12. august 2014. Foto: SITA/Martin Havran

PIEŠŤANY/BŘECLAV 12. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v rámci medzinárodného podujatia Memoriál Ivana Hlinku, keď v utorok nestačili na rovesníkov zo Švajčiarska a podľahli im 1:3. Jediný gól slovenského výberu dosiahol v tretej tretine Peter Valent, ktorý však iba upravil skóre na konečný výsledok. Zverenci Antona Bartánusa ukončia svoje účinkovanie v piešťanskej B-skupine v stredu 13. augusta o 17.30 h duelom s Kanaďanmi. V Břeclavi hrajú Česko, Rusko, USA a Fínsko.

Obrazom: Slováci prehrali so Švajčiarmi 1:3

„Môže nás vyslovene mrzieť úvodná tretina. Utvorili sme si v nej tlak, boli sme strelecky aktívnejší, vypracovali si aj šance, no žiaľ nepodarilo sa nám streliť gól. Naopak, dostali sme gól v oslabení v 19. min po dvoch vylúčeniach za sebou. Zlomová bola prvá polovica druhej tretiny, keď sme dva razy inkasovali, na 0:3 opäť v oslabení. Zbytočné vylúčenia nás stáli potrebné sily. Nemôžem chlapcom vyčítať, že by nebojovali, ale vo viacerých fázach stretnutia si to žiadalo od nich viac agresivity, ktorá by viedla k vytvoreniu potrebného väčšieho tlaku. Aj preto z našej streleckej aktivity v záverečnej tretine rezultoval iba jediný ´kozmetický´ gól. Škoda, pretože ak by hráči dokázali udržať herný štandard z lepších fáz stretnutia po celých šesťdesiat minút, mohli by sme sa baviť o zápase v inom duchu. V stredu nastúpime proti najväčšiemu favoritovi Memoriálu Ivana Hlinku mladíkom z Kanady. Chceme odohrať tento duel čo najdôstojnejšie,“ uviedol kouč SR „18“ Anton Bartánus pre web SZĽH.

B-skupina (Piešťany):
Slovensko – Švajčiarsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 44. Valent (Struška, Trudman) – 19. Schmid (Haberstich), 26. Roberts (Marchon, Impose), 29. Karrer (Diem, Riat)

Kanada – Švédsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)