Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa olympiády

Ôsmy deň na olympiáde
Kristina Kolocová a Markéta Sluková (vpravo) oslavujú zisk bodu v súboji s brazílskymi súperkami v rámci turnaja žien v plážovom volejbale. Foto: SITA/AP

LONDÝN 5. augusta (WEBNOVINY) – Tisíce divákov mohlo na vlastné oči vidieť v sobotu na londýnskej olympiáde neopakovateľné zážitky.

Fenomém plaveckých bazénov Michael Phelps sa rozlúčil s kariérou svojou 22. olympijskou medailou, ktorú získal v štafete na 4×100 m polohové preteky. Návštevníci v londýnskom Aquatics Centre si mohli vychutnať dych vyrážajúci výkon čínskeho vytrvalca Janga Suna, ktorý získal zlatú medailu vo finále na 1500 m voľný spôsob časom 14:31,02 min.

Na Olympijskom štadióne sa prvýkrát v rozbehoch predstavil jamajský fenomén Usain Bolt a o ďalší nezmazateľný zápis do dejín športu sa postaral juhoafrický hendikepovaný šprintér Oscar Pistorius. Blade Runner, ako ho prezývajú, postúpil do finále na 400 m ako druhý.

Ôsmy deň na olympiáde
Foto: SITA/AP

Večer na olympijskom štadióne patril opäť Jamajke. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová potvrdila, že je najrýchlejšou ženou planéty po pretekoch v šprinte na 100 m. Večer sa vydaril aj britským atlétom, ktorý prvýkrát získali za jeden večer tri zlaté medaily.

Dominantné postavenie v ženskom tenise potvrdila Serena Williamsová, ktorá dala vo finále Marii Šarapovovej „kanára“, domácich fanúšikov zaskočilo vypadnutie futbalistov Veľkej Británie už vo štvrťfinále.

Pozrite si v galérii najkrajšie momenty z olympijskej soboty:

Ôsmy deň na olympiáde
Foto: SITA/AP
Ôsmy deň na olympiáde
Foto: SITA/AP
Ôsmy deň na olympiáde
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael PhelpsOscar PistoriusSerena WilliamsováShelly-Ann Fraserová-PryceováUsain Bolt