Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho finálového zápasu NHL

Chicago - Boston 3:1
Útočník "medveďov" Chris Kelly (23) v bránkovisku Chicaga počas piateho finálového zápasu NHL, v ktorom nakoniec Blackhawks porazili Boston 3:1. Foto: SITA/AP

CHICAGO 23. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga zvíťazili v piatom finálovom zápase NHL nad Bostonom 3:1 a len krôčik ich delí od vytúženého Stanleyho pohára.

Blackhawks vedú v sérii 3:2 a druhú trofej za posledných 36 mesiacov si môžu vybojovať už v pondelok na ľade Bruins (hrá sa od 20.00 h východoamerického času/2.00 SELČ už v utorok).

V zostave víťazného tímu okrem Michala Handzuša napokon nechýbal ani Marián Hossa, ktorý má zdravotné problémy. Zo slovenských hokejistov sa v sobotu strelecky presadil kapitán „medveďov“ Zdeno Chára, ktorý dal jediný gól svojho tímu.

Chicago v piatom stretnutí finále profitovalo zo spolupráce Kanea s Jonathanom Toewsom. Kane sa strelecky presadil po prihrávkach svojho kapitána v 18. a 26. minúte.

Boston hral od druhej tretiny bez Patricea Bergerona, ktorého museli previezť do nemocnice. Na prvý gól v tohtoročnom play-off naďalej čaká Jaromír Jágr, ktorému opäť chýbali k presnému zásahu centimetre.

Súboj nedohral ani domáci kapitán Jonathan Toews, ktorý v tretej tretine neabsolvoval ani jedno striedanie. V druhej časti hry ho tvrdo bodyčekoval Johnny Boychuk.

Andrew Ference (21) bráni útočníka Chicaga Mariána Hossu (81) počas piateho finálového zápasu NHL, v ktorom "medvede" prehrali na ľade Blackhawks 1:3. Foto: SITA/AP

Úvodné buly piateho finálového zápasu NHL, ktoré vyhral útočník Chicaga Jonathan Toews. Foto: SITA/AP
Obranca Chicaga Niklas Hjalmarsson (4) sa pozerá na útočníka "medveďov" Brada Marchanda (63) počas piateho finálového zápasu NHL, v ktorom Blackhawks zvíťazili na domácom ľade 3:1. Foto: SITA/AP
Zákrok brankára Coreyho Crawforda (50) počas piateho finálového zápasu NHL, v ktorom Chicago porazilo na domácom ľade Boston 3:1. Foto: SITA/AP