Obrazom: Najkrajšie momenty zápasu Dánsko - Portugalsko

Dánsko - Portugalsko
Portugalčan Pepe skóruje počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Dánskom a Portugalskom. Foto: SITA/AP

ĽVOV 13. júna (WEBNOVINY) – V úvodnom zápase stredajšieho programu v základnej B-skupine na futbalových XIV. majstrovstvách Európy v Poľsku a na Ukrajine zvíťazili v gólovej prestrelke Portugalčania nad Dánmi 3:2 (2:1).

Portugalsko po góloch Pepeho z 24. a Héldera Postigu z 36. minúty viedlo v Ľvove sľubne 2:0. Ešte pred prestávkou však v 41. min znížil Bendtner na 1:2. Desať minút pred koncom zápasu ten istý hráč vyrovnal na 2:2, ale víťazstvo favoritovi zaistil v 87. min striedajúci Silvestre Varela.

Dán Michael Krohn-Dehli (vľavo) centruje nad bránu napádaný Portugalčanom Raulom Meirelesom počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Dánskom a Portugalskom. Foto: SITA/AP

Portugalčan Joao Moutinho (vľavo) v hlavičkovom súboji s Dánom Nicklasom Bendtnerom počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Dánskom a Portugalskom. Foto: SITA/AP
Portugalská fanúšička počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Dánskom a Portugalskom. Foto: SITA/AP
Dánski fanúšikovia počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Dánskom a Portugalskom. Foto: SITA/AP
Dánsky brankár Stephan Andersen inkasuje gól počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Dánskom a Portugalskom. Foto: SITA/AP

Firmy a inštitúcie Dánska futbalová reprezentáciaPortugalská futbalová reprezentácia