Obrazom: Novou slovenskou Miss Universe je Zuzana Kollárová

Miss Universe Slovenskej republiky 2016
Miss Universe Slovenskej republiky 2016 Zuzana Kollárová počas finálového večera súťaže krásy Miss Universe 2016. Bratislava, 1. október 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Víťazkou 18. ročníka súťaže Miss Universe Slovenskej republiky sa stala súťažiaca s číslom 8 Zuzana Kollárová.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Bratislavy získala aj tituly Miss Médiá, Miss Mary Kay a Miss Chi Biosilk. Slovensko bude reprezentovať na svetovom finále Miss Universe vo filipínskej Manile. Ako víťazka získala korunku kráľovnej krásy, luxusný osobný automobil, diamantový prsteň aj možnosť zúčastniť sa a predvádzať modely na newyorskom Týždni módy 2017 počas prehliadky Slovak Fashion Night.

Obrazom: Miss Universe Slovenskej republiky 2016

Titul prvej vicemiss patrí finalistke s číslom 10 Karolíne Mikovej z Vysokých Tatier. Druhou vicemiss sa stala súťažiaca s číslom 1 Kristína Šulová z Banskej Bystrice. Tá si vyslúžila aj titul Miss Tip divákov RTVS a Slovensko bude reprezentovať na súťaži Miss Earth. Organizátori a partneri súťaže krásy počas večera finalistkám odovzdali okrem už spomínaných titulov aj ďalšie ceny. Za Miss najkrajšie oči I Clinic zvolili Bratislavčanku Lauru Belicovú a titul Miss Emma získala Alexandra Hudzíková z Popradu.

Miss Universe Slovenskej republiky 2016
Foto: SITA/Marko Erd

O udelení troch hlavných titulov rozhodla porota v zložení Martin Fridner, Denisa Vyšňovská, János Gaál, Juraj Deglovič, Štefan Rosina, Jindřich Staněk, Oľga Hovorková, Riccardo Forte, Edita Szabóová, Dušan Pašek, Ingrid Janečková, Václav Mika a predsedníčka, riaditeľka súťaže Miss Universe SR Silvia Lakatošová.

Galavečerom v Aegon aréne Národného tenisového centra v Bratislave sprevádzal moderátor Matej „Sajfa“ Cifra a zo zákulisia sa divákom a diváčkam prihováral Peter „Pinďo“ Lengyel.

Miss Universe Slovenskej republiky 2016
Foto: SITA/Marko Erd

Finalistky sa počas ceremoniálu predstavili v niekoľkých finálových disciplínach. V rámci módnej prehliadky, ktorú moderovala Vera Wisterová, predviedli exkluzívne modely amerického módneho domu La Casa Hermosa. Počas voľnej disciplíny sa všetkých 12 finalistiek stretlo na pódiu v spoločnej choreografii, ktorú pre nich vymyslela tanečnica Katka Štumpfová. Promenádu v plavkách zo slovenskej modrotlače z kolekcie True Blue dizajnérky Jany Gavalcovej uvádzal herec Jozef Vajda.

Miss Universe Slovenskej republiky 2016
Foto: SITA/Marko Erd

Súťažiace divákom a diváčkam prostredníctvom videozáznamov ukázali ich reakcie z tandemového zoskoku z lietadla, ktorý si pre nich organizátori pripravili pred finálovým večerom. Okrem toho sa diváci mohli pobaviť aj vtipnými zážitkami zo súťaže bývalých Miss Universe Slovenskej Republiky alebo vystúpeniami Márie Čírovej so skladbami Búrka a Unikát, Majka Spirita, ktorý avizoval nový album hip-hopovej formácie H16, detského folklórneho súboru Klnka a Kristíny s mixom jej hitov.

Miss Universe Slovenskej republiky 2016
Foto: SITA/Marko Erd
Miss Universe Slovenskej republiky 2016
Foto: SITA/Marko Erd

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan PašekSilvia LakatošováŠtefan RosinaVáclav Mika