Obrazom: Otvorili kúpalisko Mičurin v Starom Meste

Kúpalisko Mičurin v Starom Meste napokon otvorili
Jedinému kúpalisku v Starom Meste hrozilo, že v lete ostane zatvorené, proti tomu však spustili iniciatívu bývalý prevádzkovateľ kúpaliska, ktorý dostal z nájmu výpoveď, občianske združenia i obyvatelia. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Letné kúpalisko Mičurin na Búdkovej v bratislavskom Starom Meste po viacerých problémoch predsa len otvorili.

Prestrihnutím pásky kúpalisko slávnostne v pondelok otvorila starostka Starého Mesta Tatiana Rosová a riaditeľ organizácie Iuveta – Slovenský inštitút mládeže Viliam Michalovič.

Jedinému kúpalisku v Starom Meste hrozilo, že v lete ostane zatvorené, proti tomu však spustili iniciatívu bývalý prevádzkovateľ kúpaliska, ktorý dostal z nájmu výpoveď, občianske združenia i obyvatelia.

Letné kúpalisko otvorili v polovici sezóny pre nutné opravy, hrozilo mu však, že ostane zatvorené pre zlý technický stav počas celého leta. Za otvorenie kúpaliska začali ešte v júni bojovať obyvatelia i občianske združenia.

Riaditeľ Iuventy Michalovič preto začal rokovať s bratislavským Starým Mestom o obnovení prevádzky kúpaliska, financovanie opráv na kúpalisku nakoniec ponúkla spoločnosť J&T Real Estate v rámci projektu J&T Real Estate pre Bratislavu.

Obrazom: Otvorili kúpalisko Mičurin v Starom Meste

Na kúpalisku za posledné dva týždne opravili trhliny v bazéne, ktorý dostal aj nový náter, technické zázemie bazéna či sociálne zariadenia tak, aby spĺňali normy. Iuveta ešte upravila areál kúpaliska i schody vedúce k bazénu.

Ako uviedla starostka Rosová, Staré Mesto s Iuventou podpísalo zmluvu o spolupráci na tento a budúci rok. Iuventa sa zaviazala zaplatiť celú prevádzku kúpaliska, na ktorú požiadali o dotáciu z ministerstva školstva. Podľa Rosovej v budúcom roku by mohlo prispieť na prevádzku aj Staré Mesto.

Kúpalisko Mičurin v Starom Meste znovu otvorili v roku 2003, na jeho prevádzku vtedy prispelo aj Staré Mesto. Iuventa sa vtedy na základe dohody zaviazala prevádzkovať letné kúpalisko päť rokov. Posledné dva roky ho prevádzkovala spoločnosť Nextron, jej konateľom je Marcel Šimončič.

Kúpalisko Mičurin v Starom Meste napokon otvorili
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Práve on spolu s občianskymi združeniami i ľuďmi spustil iniciatívu za otvorenie kúpaliska. Šimončič koncom júna obvinil riaditeľa Iuventy – Slovenský inštitút mládeže Viliama Michaloviča, že svojvoľne rozhodol o tom, že kúpalisko túto sezónu neotvorí. Podľa neho sa riaditeľ len vyhováral na nevyhovujúci technický stav kúpaliska.

Riaditeľ Iuventy Michalovič sa s bývalým prevádzkovateľom Šimončičom nakoniec dohodol, kúpalisko prevádzkuje Iuventa a Šimončič zabezpečuje zásobovanie bufetu.

Spor však ešte nie je úplne zažehnaný, ako uviedol Šimončič zvažuje i právne kroky. „Podnikáme nejaké právne kroky, lebo chceme, aby toto kúpalisko slúžilo ľuďom a neboli tam vyššie záujmy nejakých skupín,“ vysvetlil Šimončič. Je aj jedným z iniciátorov vznikajúceho občianskeho združenia Mičurin ktoré by chcelo areál kúpaliska prevádzkovať. „Nevidíme ochotu z vyšších inštitúcií, že by to ďalej udržali,“ vysvetlil iniciovanie vzniku občianskeho združenia Šimončič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tatiana Rosová