OBRAZOM: P. Sagan ukázal na 12. etape Vuelty súperom chrbát

Peter Sagan vyhral 12. etapu na Vuelte
Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy pretekov Vuelta a Espaňa na trati z Ponteareas do Pontevedry (167,3 km). Sagan suverénnym spôsobom ovládol záverečné metre, keď nechal za sebou Nemca Johna Degenkolba ako aj skúsených talianskych špurtérov Daniele Bennatiho a Alessandra Petacchiho. Foto: SITA/AP

PONTEVEDRA 2. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy pretekov Vuelta a Espaňa na trati z Ponteareas do Pontevedry (167,3 km). Sagan suverénnym spôsobom ovládol záverečné metre, keď nechal za sebou Nemca Johna Degenkolba ako aj skúsených talianskych špurtérov Daniele Bennatiho a Alessandra Petacchiho.

Mám obrovskú radosť, že som po druhý raz triumfoval na prestížnych pretekoch Grand Tour. Bolo to namáhavé, najmä v záverečných metroch, ale tá slasť z víťazstva v cieli stála za tú drinu. Ako oslávim prvenstvo? Tradične s tímom Liquigas-Cannondale v hoteli s pohárom šampanského,“ sprostredkoval Saganov hlas jeho manažér Jozef Korbel.

Vedel som, že ak vydržím, môže to byť moja parketa. Veľa pracoval tím Skil-Shimano s Kittelom, ale aj Leopard s Benattim. Dva kopce v strede pretekov boli v pohode, ale dojazd už bol náročnejší, mierne do kopca a som veľmi rád, že som zvládol aj túto nepríjemnú prekážku. Záverečný špurt? Dnes som bol dosť vzadu, čo bolo zlé. V duchu som si vravel, musím sa predrať viac dopredu, ak chcem niečo dosiahnuť. V poslednej zákrute sa mi to podarilo, zavesil som sa za Benattiho, chytil si flek a čakal som na svoju príležitosť a v zlomku sekundy som vyšpurtoval. Som rád, že to takto vyšlo, že som znova vyhral, čo si viac môžem želať,“ doplnil Sagan.