Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bežci počas Košického trojkráľového behu. Košice, 6. január 2015. Foto: SITA/Tibor Zmak
6. januára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(2)

Obrazom: Po kultúre chcú byť Košice aj mestom športu

KOŠICE 6. januára (WEBNOVINY) – Mesto Košice kandiduje na zisk prestížneho titulu – Európske mesto športu (EMŠ) 2016. Úvodným podujatím bol 2. ročník populárneho Košického trojkráľového behu. Odštartoval dnes o 15:00 pri súsoší Immaculata na košickej Hlavnej ulici.

Ako informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová, na beh sa prihlásila s celou rodinou aj viceprimátorka Renáta Lenártová – predsedníčka prípravného tímu projektu EMŠ 2016. Nechýbal ani nový minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Obrazom: Košický trojkráľový beh

Nové podujatia organizovať nebudú

“Nevyhnutné podmienky potrebné na kandidatúru Košíc o titul Európske mesto športu 2016 sú už splnené. Do sídla Európskej únie v Bruseli bola pre riadiaci orgán ACES Europe, ktorý sa zaoberá športom v celoeurópskom meradle, odoslaná prihláška a upútavka obsahujúca športové aktivity, ktorými sa mesto Košice môže už dnes prezentovať a sú jeho vizitkou v oblasti rekreačného športu. Ale i podujatia, organizované a prístupné pre Košičanov všetkých vekových kategórií,” informovala Šnajdárová.

Cieľom projektu Európske mesto športu 2016, ani zámerom jeho prípravného tímu nie je organizovanie ďalších nových podujatí. Predovšetkým ide o to, aby mesto Košice v roku kandidatúry (2015) dokázalo, že jestvujúce podujatia nie sú jednorazové, teda na “jedno použitie”, ale že už majú svoju tradíciu i pravidelných účastníkov.

Chcú rozhýbať Košičanov

“Mesto chce aj takto naplniť svoj dlhodobo pretrvávajúci zámer rozhýbať Košičanov už existujúcimi podujatiami. Pritiahnuť ich na ne, a tým dať týmto aktivitám pridanú hodnotu ich ďalšou organizačnou profesionalizáciou, širším reklamným a propagačným pôsobením, sprístupnením ďalším vekovým kategóriám, výberom nových miest konania, aj opakovanými časovými intervalmi,” povedala viceprimátorka Renáta Lenártová.

Nezanedbateľnou aspektom je i ďalší cieľ – podnietiť nových organizátorov, jednotlivcov i kolektívy výberom nových podujatí, ich atraktivitou a sprístupnením tým vekovým kategóriám, ktorým sa šport a športovanie mimovoľne vzďaľuje, od najmladších až po seniorov.

Spoja sa pre spoločný cieľ

Košickí seniori už išli príkladom a prihlásili sa k myšlienke kandidatúry Košíc na titul EMŠ 2016 účasťou na svojej prvej Športovej olympiáde v októbri 2014. Zároveň dokázali, že začať so športom a dať sa do pohybu sa dá i na “staré kolená”.

Onedlho sa stretnú organizátori košických športových podujatí, zástupcovia rôznych športových odvetví, firiem organizujúcich svoje športové akcie, ako aj organizátori športových aktivít na školských úrovniach. Individuálnymi vkladmi do projektu kandidatúry mesta Košice v roku 2015 na titul EMŠ 2016, vyjadria nielen svoj športový vzťah, ale i podporu tejto zmysluplnej prezentácii mesta.

“Tak ako sa v roku vrcholiacich kultúrnych aktivít mesta Košice ako Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 všetci spojili pre tento cieľ, taká je teraz snaha urobiť to isté, ba aj viac pre to, aby Košice získali titul Európske mesto športu 2016,” povedala Šnajdárová.

Odporúčané články

Mŕtveho novorodenca našli v igelitke pri školskom internáte Bytový dom v Košiciach evakuovali, horeli elektrorozvody

Témy

Diskusia

Ja som z B. Bystrice a tiež sa teším ako sa Košiciam darí. Prajem im to. Uvítam keď sa naše mesto tiež zapojí do niečoho takéhoto. Máme tu Donovaly, kde sa super lyžuje. Trebárs niečo pre mladých. Aj skokanský mostík tu máme... Košice sa pekne vzmáhajú. Som Bratislavčan, ale držím nášmu druhému najväčšiemu mestu palce. Veľmi sa teším aj z toho, že Mesto kultúry sa im dobre vydarilo. Žiaľ, naša Bratislava skôr chátra ako by sa vzmáhala.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

najAPPKY.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Dámskajazda

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...