Obrazom: Sagan sa v kopcoch nestratil, Molina využil únik

Najkrajšie momenty zo šestnástej etapy Tour de France
Cyklisti počs 16. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Bourg de Péage do Gapu a merala 201 km. Foto: SITA/AP

GAP 20. júla (WEBNOVINY) – Tour de France pokračovala v pondelok 16. etapou. Etapa s dvoma horskými prémiami II. kategórie viedla z Bourg de Péage do Gapu a merala 201 km.

Najlepšie si počínal Španiel Rubén Plaza Molina z tímu Lampre Merida, ktorý využil sólový únik a získal triumf.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo šestnástej etapy Tour de France

Perfektný bol aj Slovák Peter Sagan. Rýchlik vyhral rýchlostnú prémiu, zobral aj 25 bodov za 2. priečku v etape a navýšil svoj náskok na Andrého Greipela v súťaži o zelený dres už na 89 bodov.

Sagan predviedol skvelý zjazd, stiahol minútový odstup na Rubéna Plazu na minimum, ale napokon prišiel do cieľa s odstupom 30 sekúnd.

V celkovom poradí sa na čelných pozíciách poradie nemenilo. Žlté tričko si udržal naďalej Chris Froome, ktorý má vyše trojminútový náskok pred Nairom Quintanom a Tejayom van Garderenom.