Obrazom: Slovák Varga skončil Na City Triathlone strieborný

Prestigio City Triathlon Bratislava vyhral Nemec
Slovenský reprezentant Richard Varga počas rozcvičky pred začiatkom závodu Európskeho pohára Prestigio City Triathlon Bratislava. Bratislava, 18. máj 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil na 3. ročníku Prestigio City Triatlon v Bratislave (17. – 18. mája), ktorý bol zároveň súčasťou tohoročného seriálu Európskeho pohára mužov a žien – ETU European Cup, cenné 2. miesto. Účastník OH 2012 v Londýne a aktuálne jedenásty muž priebežného poradia Svetového pohára 2014 nestačil na známych tratiach pred domácimi priaznivcami iba na víťazného Nemca Justusa Nieschlaga. Tretí v elitnej mužskej kategórii skončil v konkurencii 78 pretekárov z 22 krajín Talian Matthias Steinwandter.

Obrazom: Prestigio City Triathlon Bratislava vyhral Nemec

„Bolo to naozaj vytrápené pódiové umiestnenie, ale som spokojný, že som to dotiahol na 2. miesto. Dnes mi nešli nohy tak, ako by som chcel. Od začiatku pretekov som mal problémy. Neviem, či som mal defekt, ale v každej zákrute mi lietalo zadné koleso do šmyku. Preto som musel ísť opatrnejšie než zvyknem jazdiť. Navyše, potom som musel doťahovať svoj vlastný ‚balík‘, v ktorom som sa od začiatku držal. Bolo to veľmi náročné. Pri tom naháňaní vedúcej skupiny som stratil veľa energie a fyzických síl, ktoré mi v závere súťaže chýbali. Chlapci v šesťčlennej vedúcej skupine tvrdo pracovali. Vďaka tomu sme si spolu vypracovali dvadsaťsekundový náskok, ktorý mi zaistil pozíciu na pódiu. Všetci z vedúcej skupiny majú na tom svoj podiel, za čom im ďakujem,“ objasnil 25-rodák z Bratislavy dôvody, pre ktoré nastupoval na 5-kilometrovú bežeckú trať zo štvrtého miesta.

„Snažil som sa dobehnúť vedúceho Nemca, o ktorom viem, že má rýchle začiatky. Veril som, že keď sa dobre predýcham a unavené telo ma pustí ďalej, tak ho dobehnem. Nestalo sa, lebo jeho náskok z cyklistiky bol už veľký. Niečo som z neho zmazal, ale na prvenstvo to už nestačilo. Gratulujem mu k víťazstvu v Bratislave. Musím povedať, že Justus išiel super preteky,“ dodal Richard Varga.

Ďalší slovenskí reprezentanti – Lukáš Siska, Tomáš Kubek a Simon Brunovský – skončili vo výsledkovej listine až v siedmej desiatke.

Medzi ženami v konkurencii 49 súťažiacich z 21 krajín triumfovala Nemka Sophia Sallerová pred druhou Francúzkou Casandrou Beaugrandovou, tretia skončila Talianka Gaia Peronová. Zo slovenských triatlonistiek sa najviac darilo 19-ročnej Romane Gajdošovej (15. miesto). Ivana Kuriačková mala problémy pri plávaní v studenej vode prírodného jazera Kuchajda a klasifikovali ju na 24. pozícii, Zuzana Vojteková obsadila 26. miesto, Barbora Listopadová sa výkonom zaradila na 31. pozíciu a Mira Bednarovičová skončila na 37. mieste.

Výsledky 3. ročníka Prestigio City Triatlon v Bratislave (17. – 18. mája):

Muži – elite: 1. Justus Nieschlag (Nem. 56:38,4 min, 2. Richard Varga (SR) +5,5 s, 3. Matthias Steinwandter (Tal.) +13,4, … 61. Lukáš Siska +4:40,8 min, 65. Tomáš Kubek +7:09,2, 68. Simon Brunovský (všetci SR) +9:51,4

Ženy – elite: 1. Sophia Sallerová (Nem.) 1:03:51,1 h, 2. Cassandre Beaugrandová (Fr.) +6,4 s, 3. Gaia Peronová (Tal.) + 1:03,1 min, … 15. Romana Gajdošová +2:25,6, 24. Ivana Kuriačková +3:34,6, 26. Zuzana Vojteková +3:51,7, 31. Barbora Listopadová +4:37,6, 37. Mira Bednarovičová (všetky SR) +12:49,5