Obrazom: Tour de France dorazila do Álp, Sagan zaostal

V 13. etape Tour de France sa cyklisti dostali do Álp
Cyklisti počas 13. etapy Tour de France, ktorá viedla zo Saint Étienne do Chamrousse a merala 197,5 kilometrov. Foto: SITA/AP

CHAMROUSSE 18. júla (WEBNOVINY) – Prestížne cyklistické preteky Tour de France pokračovali v piatok 13. etapou. Náročná etapa mala štart v Saint Étienne a po 197,5 km vrcholila po náročnom stúpaní v Chamrousse vo výške 1730 m.

Všetky informácie z Tour de France nájdete

—–> TU

Prvým kráľom Álp na cyklistickej Tour de France je zároveň prvý muž celkového poradia Vincenzo Nibali. Druhý skončil s odstupom 10 sekúnd Majka a tretí bol König (+11).

Obrazom: 13. etapa Tour de France

Z dvojice slovenských cyklistov Peter Velits (BMC Racing) v piatok finišoval na 33. mieste s odstupom 11:15 min a celkovo poskočil z 30. na 26. miesto (+35:39).

Peter Sagan nefiguroval v najlepšej stovke poradia 13. etapy. Do cieľa došiel v tzv. gruppette na 115. priečke s vyše polhodinovým odstupom za víťazom a celkovo mu patrí 50. pozícia. Kapitán tímu Cannondale si však suverénne udržal zelený dres lídra bodovacej súťaže, v ktorej získal už 341 bodov.