Obrí pes i najstaršia gymnastka: Nové rekordy zaplavili svet

Guinnessova kniha rekordov 2013
Najstaršia gymnastka - Nemka Johanna Quaasová - má 86 rokov a ešte stále nesúťažne vystupuje. Foto: www.guinessworldrecords.org

Niektoré sú dielom prírody, niektoré plodmi neúnavnej práce a niektoré výsledkami zvláštnej posadnutosti či neprimeraného množstva voľného času – svetové rekordy každého druhu sa dočkajú opätovných ovácií. Dnes sa na trh dostáva 57. edícia jednej z najpredávanejších kníh sveta – Guinnessova kniha rekordov. Zbierka najnovších overených rekordov vychádza v 22 jazykoch vo vyše sto krajinách sveta a predpokladá sa, že počet predaných výtlačkov sa bude blížiť k 2,7 miliónov kusov.

V najnovšej zbierke našlo svoje miesto množstvo ľudských i zvieracích rekordov týkajúcich sa výšky, váhy, zručností i anomálií. Od najväčšieho psa, cez najstaršiu gymnastku až po najväčší hotdog – ponúkame výber toho naj.

Najväčšie bicepsy na svete

Najväčšie bicepsy na svete patria Mostafovi Ismailovi z Egypta – pri napnutí má pravé rameno obvod 64,77 cm a v pokoji 62,23 cm, ľavé rameno má 63,5 cm pri napnutom a 60,96 cm v pokojovom stave. Rodák z Alexandrie, ktorý nedávno oslávil 24 rokov, dúfa, že zápis do knihy rekordov mu pomôže vydláždiť cestu k profesionálnej kariére kulturistu.

Guinnessova kniha rekordov 2013
Foto: www.guinessworldrecords.org

Najstaršia gymnastka

Čiperná 86-ročná Nemka Johanna Quaasová, ktorá i napriek svojmu veku takmer denne trénuje na žinenke i na bradlách, si vyslúžila titul najstaršej gymnastky sveta. Nemecká dôchodkyňa sa gymnastike istý čas venovala i v mladosti, potom ju však zavesila na klinec. K svojej vášni sa opäť vrátila až ako 56-ročná a odvtedy jej na krk zavesili 11 zlatých medailí zo seniorských majstrovstiev v športovej gymnastike. (Videá z vystúpení Johanny Quaasovej a viac o tajomstvách, vďaka ktorým sa udržiava vo forme, si môžete prečítať tu.)

Najvyšší pes

Titul najvyššieho žijúceho psa na svete si odniesla nemecká doga Zeus. Patrí Američanke Denise Doorlag z Michiganu a meria neuveriteľných 1,118 metra. Vďaka svojím obrím rozmerom si vyslúžila aj zápis najvyššieho psa v dejinách.

Guinnessova kniha rekordov 2013
Foto: www.guinessworldrecords.org

Najmenší býk

Na opačnom konci mierky sa ocitol býk Archie, ktorý meria len 76,2 cm. „Keď sme Archieho kúpili, pôvodne sme ho chceli chovať na mäso. Do Vianoc však vôbec nenarástol a pretože sme si ho medzičasom obľúbili, rozhodli sme sa nechať si ho ako domáce zvieratko,“ uviedol syn írskeho farmára Ryan Lavery.

Guinnessova kniha rekordov 2013
Foto: www.guinessworldrecords.org

Najväčší set bicích

K rekordom sa zaradil aj najväčší set bicích, ktorý sa skladá z 340 kusov nástrojov. Patrí Američanovi Markovi Temperatovi, ktorý hrá v kapele s názvom Jesus the Soul Solution. Svoje bicie prenáša na koncerty v karavane vyrobenom na mieru.

Guinnessova kniha rekordov 2013
Foto: www.guinessworldrecords.org

Najväčší hotdog

Najväčší hotdog s váhou 3,17 kg sa podarilo vyrobiť v Chicagu a ponúkali ho na predaj za 30 eur.

Guinnessova kniha rekordov 2013
Foto: www.guinessworldrecords.org

Najväčšia zbierka bábik Barbie

Rekordy neobchádzajú ani zbierky rozličných predmetov od Santa Clausov, cez autíčka až po obaly z čokolády. Tento rok sa do zoznamu bláznivých zbierok zaradila aj Bettina Dorfmann z Nemecka, ktorá má doma 15-tisíc rôznych bábik Barbie. Bábiky začala zbierať v roku 1993 a svoju zbierku plánuje ďalej rozširovať.

Guinnessova kniha rekordov 2013
Foto: www.guinessworldrecords.org

Viac rekordov nájdete vo fotogalérii:

www.guinnesworldrecords.com, www.amusingplanet.com, www.telegraph.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom