Obrovský slalom vo Val d´Isére ovládol Rakúšan Hirscher

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher Foto: SITA/AP

VAL D´ISÉRE 9. decembra (WEBNOVINY) – Víťazom nedeľňajšieho obrovského slalomu mužov v seriáli Svetového pohára 2012/2013 v alpskom lyžovaní vo francúzskom Val d´Isére sa stal Rakúšan Marcel Hirscher časom 1:54,10 min.

Príjemným prekvapením 2. kola bol vďaka celkovej 2. priečke Nemec Stefan Luitz (+1,16 s), ktorý po prvých jazdách figuroval až na 25. mieste.

Naopak, druhé kolo vôbec nevyšlo po 1. kole štvrtému Rakúšanovi Benjaminovi Raichovi ani víťazovi sobotňajšieho slalomu Francúzovi Alexisovi Pinturaultovi, ktorí sa napokon umiestnil až v tretej desiatke pretekárov. Tretie miesto obsadil Američan Ted Ligety (+1,42).

Slovenskí reprezentanti bratia Žampovci nepostúpili do 2. kola, Adam sa umiestnil na 44. priečke, Andreas jedenásť miest za ním.

Výsledky:

Obrovský slalom mužov:

1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:54,10 min, 2. Stefan Luitz (Nem.) +1,16 s, 3. Ted Ligety (USA) +1,42, 4. Felix Neureuther (Nem.) +1,59, 5. Massimiliano Blardone (Tal.) +1,69, 6. Aksel Lund Svindal (Nór.) +1,96, … 44. ADAM ŽAMPA (SR), 55. ANDREAS ŽAMPA (SR) – nepostúpili do 2. kola

Poradie vo SP 2012/2013 (po 9 z 37 pretekov): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 440 bodov, 2. Ted Ligety (USA) 402, 3. Marcel Hirscher (Rak.) 380, 4. Manfred Moelgg (Tal.) 224, 5. Kjetil Jansrud (Nór.) 211, 6. Felix Neureuther (Nem.) 180, … 49. ADAM ŽAMPA (SR) 44

Poradie SP v obrovskom slalome (po 3 zo 8 pretekov): 1. Ted Ligety (USA) 260 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 240, 3. Manfred Moelgg (Tal.) 150, 4. Stefan Luitz (Nem.) 100, 5. Thomas Fanara (Fr.) 86, Aksel Lund Svindal (Nór.) 80, … 27. ADAM ŽAMPA (SR) 29.

Viac k osobe Adam ŽampaAksel Lund SvindalAndreas ŽampaFelix NeureutherKjetil JansrudMarcel Hirscher