Obrovský úspech: Triatlonista Varga vybojoval medailu

Richard Varga
Richard Varga Foto: SITA/AP

AQUILAS 1. septembra (WEBNOVINY) – Triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase.

Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie – 40 km jazda na bicykli – 10 km beh) prvú veľkú medailu.

Varga už tradične vyplával ako prvý, v cyklistike sa vpredu vytvorila pätnásťčlenná skupina, ktorá si po 40 km jazdy na bicykli utvorila pred súpermi štvorminútový náskok.

Na 5. km bežeckej časti nastúpil slovenský olympionik, s ktorým dokázal držať krok len Francúz Pierre Le Corre. Spoločne bojovali o prvenstvo až do úplného záveru, v cieľovej rovinke francúzsky triatlonista prešprintoval Vargu a vyhral o dve sekundy. Bronz si vybojoval Brit Thomas Bishop.

Dvadsaťtriročný Varga potvrdil aj v Španielsku dobrú formu z posledných týždňov. Pred olympijskými hrami skončil v Hamburgu na pretekoch MS na 21. mieste, v olympijskom Londýne bol 22., potom na ďalšom podujatí MS v Štokholme deviaty.

Výsledky:

Muži do 23 rokov: 1. Pierre Le Corre (Fr.) 1:48:37 h, 2. Richard Varga (SR) 1:48:39, 3. Thomas Bishop (V. Brit.) 1:49:47, 4. Andrej Briuchankov 1:50:10, 5. Denis Vasiliev (obaja Rus.) 1:50:14, 6. Anthony Pujades (Fr.) 1:51:29

Ženy: 1. Alexandra Cassanová-Ferrierová (Fr.) 2:07:04, 2. Alexandra Razarenovová 2:07:23, 3. Jelena Danilovová (obe Rus.) 2:07:49