Obšut si zlomil ruku, príde o Zápas hviezd KHL

Obšut

ASTANA 29. januára (WEBNOVINY) – Slovenský obranca Jaroslav Obšut zo Spartaka Moskva si vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Barysu Astana zlomil ruku. Podľa klubovej internetovej stránky bude pauzovať minimálne jeden mesiac. Tridsaťtriročný zadák bude musieť pre zranenie vynechať Zápas hviezd KHL, do ktorého ho nominovali.

Obšut si ruku zlomil nešťastne, keď pri šarvátke s Vadimom Krasnoslobodcevom trafil súpera do prilby. Obaja absolvovali menšiu pästnú výmenu už v 15. min prvej tretiny. V 41. min strelil Obšut gól, ktorým znížil na 2:6. V 52. min sa do seba pustili opäť, Slovák, ktorý mal v šarvátke podľa klubovej internetovej stránky Spartaka miernu prevahu, za svoje počínanie dostal trest na 5 minút a do konca zápasu. V rovnakej chvíli sa úspešne bil aj Branko Radivojevič s Alexejom Vasilčenkom. „Obšut je v prvom rade obrancom. Neustále ho provokovali. Mali špeciálnu taktiku, aby našich najlepších hráčov zatiahli do bitiek. My nemáme v tíme bitkárov,“ povedal pre Sport-Express tréner Spartaka Miloš Říha.

Obšut odohral v tejto sezóne za Spartak 43 stretnutí, v ktorých strelil 9 gólov a na ďalších 23 prihrával. Na svojom konte má aj 88 trestných minút.