Obvinená Jankovská ostáva na slobode, sudca ju nevzal do väzby

Monika Jankovská
Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská (vpravo). Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Sudca Okresného súdu Trenčín nevzal obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú do väzby a prepustil ju zo zadržania na slobodu.

Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus. Sudca väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Prokurátor proti rozhodnutiu sudcu podal sťažnosť, o ktorej bude 15. marca rozhodovať Krajský súd v Trnave.

„Súčasne obvinenej uložil zákaz styku s obvinenými, svedkami a znalcami vo veci vedenej Národnou kriminálnou agentúrou a zákaz kontaktu s nimi v akejkoľvek forme vrátane kontaktovania prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby alebo inými obdobnými prostriedkami,“ uviedol Tarabus.

Jankovská podobné obmedzenia nariadil aj Špecializovaný trestný súd (ŠTS), keď rozhodol 16. februára o jej prepustení v rámci akcie Búrka. Bývalá štátna tajomníčka navyše musí nosiť sledovací náramok a zaplatila 100-tisíc eurovú peňažnú záruku.

Polícia 4. marca opätovne zadržala bývalú štátnu tajomníčku Jankovskú po tom, ako ju Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu. Jej zadržanie súviselo s kauzou Fatima.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom