Obvinený Marian K. poprel vinu v prípade vraždy Kuciaka a podal dve trestné oznámenia

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA/NITRA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Obvinený podnikateľ Marian K. v stredu v priestoroch Národnej kriminálnej agentúry v Nitre vypovedal vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka, pričom svoju vinu poprel. Pre médiá to povedal jeho obhajca Marek Para. Podľa neho tiež na výsluchu požiadali o doplnenie informácii k vzneseniu obvinenia.

Námietka voči zaujatosti

„Toto uznesenie nie je dostatočne odôvodnené, chýbajú tam mnohé údaje,“ povedal Para. Takisto podľa neho podali námietku zaujatosti voči vyšetrovateľovi a dve trestné oznámenia.

„A to vzhľadom na utorkový priebeh výsluchu, keď Alena Zs. popísala praktiky, ktoré sú na nej realizované konkrétnymi osobami, pravdepodobne príslušníkmi policajného zboru,“ povedal Para s tým, že praktiky je možné označiť za nátlakové. Druhé trestné oznámenie sa podľa neho týka marenia spravodlivosti v súvislosti s únikom zo spisu.

Veľmi vágne pojmy

Para zároveň potvrdil, že proti obvineniu Mariana K. vo veci vraždy podali sťažnosť. Podľa neho obvinenie vychádza „z veľmi vágnych pojmov“. „Mohol, možno, to sú tak vágne pojmy, potrebujeme ich spresnenie,“ dodal Para.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie Marianovi K. z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek. V prípade vraždy novinára a jeho partnerky čelia obvineniu aj Tomáš S., Miroslav M., Alena Zs. a Zoltán A.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMarián Kočner
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra