Obvinený podnikateľ Suchoba sa vrátil na Slovensko, vypovedal pred vyšetrovateľom NAKA

Suchoba.jpg
Foto: SITA/Polícia Slovenskej republiky, ilustračné www.facebook.com - koláž WBN
  • aktualizované 14. mája 17:44

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko a v tomto čase by sa už mal nachádzať v Bratislave. Informovala o tom televízia JOJ na svojom spravodajskom webe noviny.sk. Koncom marca sa údajne uskutočnil výsluch Michala Suchobu cez telemost.

Obvinený sa totiž nachádzal v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Podľa hodnoverného zdroja televízie mal Michal Suchoba výsluch zopakovať už priamo pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA).

Výsluch trval viac než päť hodín

V čase zadržania a obvinenia exprezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a viceprezidenta Daniela Čech sa Michal Suchoba trestnému konaniu pobytom v Abu Dhabí vyhol.

Jeho údajní komplici s ďalšími osobami skončili následne vo väzbe aj s ďalším známym veľkopodnikateľom Jozefom Brhelom. Michal Suchoba údajne nemal žiadne záruky, pre ktoré by ho NAKA počas výsluchu, ak by na to vyšetrovatelia mali dôvod, nezadržala.

Výsluch Milana Suchobu trval viac ako päť hodín. Návrh na jeho väzobné stíhanie zatiaľ podaný nebol. Vypovedať mal najmä v prípade kauzy Mýtnik.

Osobne chcel vraj vypovedať stále

„Vypovedal v kauze Mýtnik. V podstate zopakoval svoj predošlý výsluch, ktorý prebiehal prostredníctvom telemostu. Výsluch bol dlhší, pretože neodmietol odpovedať na otázky vyšetrovateľa ani na ostatné otázky obhajcov,“ povedal obhajca Michala Suchobu, advokát Miroslav Ivanovič.

Na otázku prečo prišiel podnikateľ vypovedať na Slovensko osobne advokát odpovedal, že jeho mandant chcel vypovedať osobne stále. V dôsledku zadržania dokladov však bol nútený vypovedať prostredníctvom telemostu.

„Akonáhle mu boli vrátené doklady cestovné a bol zrušený zákaz vycestovať z Abú Dhabí, tak sme kontaktovali vyšetrovateľov a zúčastnili sme sa dnešného výsluchu,“ dodal Ivanovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Č.František ImreczeJozef BrhelMichal SuchobaMiroslav Ivanovič
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra