Obžalovaný Kočner údajne falšoval dôkazy pre oligarchu Širokého a to priamo na prokuratúre

Marián Kočner
Obvinený podnikateľ Marián Kočner, ktorý je známy vďaka viacerým kauzám. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Obžalovaný podnikateľ Marian K. mal falšovať dôkazy v prípade, v ktorom figuroval oligarcha Juraj Široký. Vyplýva to z nahrávky z jeho mobilného telefónu. Všetko sa pritom malo diať priamo na generálnej prokuratúre a pravdepodobne, s vedomím Dobroslava Trnku.

S informáciou v utorok prišiel spravodajský portál televízie Markíza tvnoviny.sk. Marian K. v súčasnosti čelí obžalobe z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Keď sa pred štyrmi rokmi Marian K. stretol s podnikateľom Michalom Suchobom, rozhovor s ním si nahral. Spolu mali rozoberať problémy Mariana K. s daňami a ovplyvňovanie kontrol, no reč prišla aj na Juraja Širokého,“ píše spomínaný portál.

Marian K. na nahrávke hovorí, ako Širokému v minulosti pomohol, keď sa mali vyšetrovatelia zaujímať o jeho účty vo Švajčiarsku. „Marian K. už stíšeným hlasom dodáva, ako Širokému sľúbil, že tento problém vybaví. A podľa nahrávky ho vybavil na generálnej prokuratúre, ktorej v tom čase šéfoval kamarát Mariana K. Drobroslav Trnka,“ informuje portál. Juraj Široký uviedol, že Marian K. preňho nikdy nič nevybavoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dobroslav TrnkaJuraj ŠirokýMarián KočnerMichal Suchoba
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR