Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Taipei_metro.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
foto: Taipei

Ochrana planéty na viacerých frontoch prostredníctvom opatrení na ochranu klímy

Bratislava, 17.10.2017 ( WBN/PR ) – Zmena klímy je vedecká skutočnosť so zreteľnými následkami na našu planétu, ktorá ohrozuje ľudské zdravie, miesta, kde žijeme, či udržateľnosť našich sociálno-ekonomických systémov. Medzinárodné vedecké správy už potvrdili, že priemerné globálne teploty v roku 2016 boli najhorúcejšie v doterajších záznamoch.

 „Ostrovná krajina Taiwan je silne vystavená najhorším dôsledkom zmeny klímy. V reakcii na globálne výzvy na opatrenia v oblasti ochrany klímy sme zaviedli zákon o znižovaní a správe skleníkových plynov a formulovali národné akčné usmernenia o zmene klímy týkajúce sa toho, ako kontrolovať a znižovať emisie skleníkových plynov,“ povedal Lee Ying-yuan, minister Správy ochrany životného prostredia Čínskej republiky (Taiwanu).

  „S cieľom vybudovať kapacitu na výrobu čistej energie na Taiwane a zlepšiť kvalitu ovzdušia stanovila vláda ambiciózny cieľ pre celkovú energetickú zmes zloženú z 20% obnoviteľných zdrojov energie, 50% zemného plynu a s poklesom uhoľného spaľovania na 30% do roku 2025. Medzitým sme tiež novelizovali zákon o elektrickej energii, aby sme podporili rozvoj ekologickej energie.“ Ako ďalej Lee vysvetlil: „Stručne povedané, Taiwan robí všetko pre boj proti zmene klímy v súlade s Parížskou dohodou a snaží sa znížiť uhlíkové emisie na 50% úrovne roku 2005 do roku 2050.“

V priebehu posledných rokov zaujali Taiwanské snahy o podporu recyklácie a znižovania množstva odpadu svetovú pozornosť. V máji 2016 vydal Wall Street Journal článok s názvom „Taiwan: Svetoví géniovia v oblasti likvidácie odpadu“. Poukazuje na to, že Taiwan, kedysi nazývaný ako ostrov odpadov, sa odvtedy stal stelesnením recyklácie a zaradil sa tak medzi prvých troch svetových lídrov v iniciatívach na podporu kruhovej ekonomiky.

Vedúca predstaviteľka Taiwanu, prezidentka Tsai Ing-wen sa zaviazala, že jej krajina bude vytrvalou pozitívnou silou pri hľadaní a realizácii riešení, ktoré sú tak zúfalo potrebné pre zachovanie našej planéty pre budúce generácie.

„Vďaka bilaterálnym dohodám a mnohostrannej spolupráci Taiwan už dlho ticho premýšľa o plnení svojej úlohy zodpovedného člena medzinárodného spoločenstva.“ Minister Lee ďalej zdôraznil: „Nechceme nič viac než pracovať s inými krajinami a robiť všetko čo je len možné urobiť na ochranu planéty.“

Odporúčané články

Parlament schválil zákon na ochranu vôd, nové pravidlá sa týkajú aj rybolovu Video: Diaľkový plavec Lecomte skúsi preplávať Tichý oceán, rozhodnutie má aj ekologický rozmer

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies