Od soboty sa budú môcť Bratislavčania korčuľovať na námestí

Klzisko
Na Hlavnom námestí v Bratislave inštalujú verejné klzisko, oficiálne by ho mali otvoriť v sobotu 15. januára. Technológia klziska umožní výrobu a údržbu kvalitnej ľadovej plochy až do vonkajšej teploty vzduchu okolo 14-15 stupňov Celzia. Bratislava, 12. január 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) – Bratislavský primátor Milan Ftáčnik, predseda samosprávneho kraja Pavol Frešo a partneri mesta na Hlavnom námestí v sobotu oficiálne otvoria klzisko pre verejnosť. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca primátora Ľubomír Andrassy.

Plocha pod holým nebom bude korčuliarom k dispozícii od 10:00 a slávnostné otvorenie s pestrým kultúrnym programom bude od 18:00. Bratislavské námestie sa tak od soboty premení na nadchádzajúcich 45 dní na priestor, kde si obyvatelia, ale i návštevníci mesta budú môcť rekreačne zakorčuľovať. Vstup na klzisko je bezplatný a jeho prevádzka bude každý deň od 10:00 do 22:00. Použitá chladiaca technológia umožní prevádzku ľadovej plochy do teploty vzduchu 15 stupňov Celzia.

Projekt je výsledkom spolupráce bratislavskej samosprávy s privátnym sektorom, pričom hlavným partnerom je firma Škoda Auto a spoločnosť Darwin. Samospráva financuje náklady, ktoré sú spojené s prívodom vody, elektriky, zabezpečením čistoty a poriadku na námestí. Mesto tak ľadová plocha bude stáť 10 000 eur, čo je približne päť percent z predpokladaných nákladov. Prevádzka ľadovej plochy na Hlavnom námestí zapadá do série akcií, ktoré vytvárajú priestor pre rekreačný šport Bratislavčanov počas zimných mesiacov, ale je tiež súčasťou aktivít, ktorými sa Slovensko prezentujú pred tohtoročnými Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji.
Klzisko
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír AndrassyMilan FtáčnikPavol Frešo