OH MLÁDEŽE: Kanoista Urban vo finále

Olympiáda, sane

SINGAPUR 25. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská výprava získala na premiérových olympijských hrách mládeže v Singapure už piatu medailu a bude buď zlatá alebo strieborná. Postaral sa o ňu v kanoistickom slalome v K1 Miroslav Urban, ktorý v semifinále zvíťazil nad Guillaumom Bernisom z Francúzska v mimoriadne dramatickom súboji iba o 36 stotín sekundy. Súperom 16-ročného Slováka v boji o zlato bude Slovinec Simon Brus, v semifinále o vyše dve sekundy vyhral nad Čechom Jiřím Prskavcom.

Slovensko získalo v Singapure zatiaľ jedno striebro zásluhou tenistiek Jany Čepelovej s Chantal Škamlovou vo štvorhre a tri bronzy, ktoré si vybojovali Jana Čepelová v dvojhre, tenisti Filip Horanský s Jozefom Kovalíkom vo štvorhre a džudista Arpád Szakács v kategórii do 81 kg.

Výsledky:

KANOISTIKA

Chlapci:

Slalom K1, 4. vyraďovacie kolo (štvrťfinále): Miroslav Urban (SR) – Scott Smith (Austr.) 1:28,02 – 1:35,57, Urban postúpil do semifinále.

Slalom – K1, 5. vyraďovacie kolo (semifinále): Miroslav Urban (SR) – Guillaume Bernis (Fr.) 1:27,42 – 1:27,78, Urban postúpil do finále.