OLIMPIA: Gáborík játszhat a finnek ellen

Gáborík

VANCOUVER február 27. (WEBNOVINY – kiküldött munkatársunk, Miroslav Antol jelenti) – Ján Filc, a szlovák jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya az olimpiai torna Kanada elleni izgalmas elődöntőjének (2:3) utolsó harmadában kénytelen volt nélkülözni Marián Gáboríkot. A 28 éves játékos a második szünet után nem jött ki az öltözőből, s emiatt át kellett rendezni a sorokat. „Mariánnak kisebb problémája volt, de már rendben van“ jelentette ki a találkozó után Ján Filc. A New York Rangers sztárja minden valószínűség szerint ott lesz a finnek elleni szombati bronzmeccsen.

Realisnak tűnik a másik támadójátékos, Ľuboš Bartečko szereplése is. Bartečkot Filc kénytelen volt nélkülözni a svédek elleni negyeddöntőben, majd a Kanada elleni elődöntőben azt követően, hogy a Norvégiával játszott keddi mérkőzésen könyörtelenül kiütötte az ellenfél védője, Ole Kristian Tollefsen egy csúnya sebet ejtve a koponya hátsó részén. „Meglátjuk, hogy érzi magát Ľuboš holnap reggel, a jelek pozitívak” jelentette ki Ľuboš Bartečko rajtával kapcsolatban Filc. Amennyiben a svéd Färjestad 33 éves csatára jégre lép, ez lesz a 100. jubileumi mérkőzése a válogatott színeiben.