OLIMPIA: Szlovákia a torna elődöntőjében

Slovensko_hokej

VANCOUVER február 25 (WEBNOVINY – Kiküldött munkatársunk Miroslav Antol és Daniel Šarga jelenti) – A szlovák jégkorong-válogatott bejutott az olimpiai torna elődöntőjébe. Ján Filc védencei Canada Hockey Place csarnokban a szerdai negyeddöntőben 4:3 arányban legyőzték Svédország együttesét, és az ötkarikás játékok történetében először jutottak be az éremért küzdő legjobb négy csapat közé. Ez azt jelenti, hogy a téli olimpiák történetének legjobb eredményét érik el, hiszen a negyedik helynél rosszabbra nem számíthatnak. Szlovákia eddig legjobb helyezést négy évvel ezelőtt Torinóban érte el – ötödik lett. A február 26-i pénteki elődöntőben 18.30 órai kezdettel (közép-európai idő szerint szombaton hajnali 3.30-kor) a szlovák jégkorongozók Kanada csapatával mérkőznek, a hazai együttes a negyeddöntő slágermérkőzésén minden nagyobb gond nélkül 7:3 arányban legyőzte Oroszországot.

A gól nélküli első harmad után, amelyben a szlovákok enyhe fölényben játszottak, a másodikban a svédek rákapcsoltak. Gólt viszont Marián Gáborík lőtt emberelőnyből, és 37 másodperccel később Andrej Sekera 2:0-ra növelte az előnyt. A svédek is 37 mp leforgása alatt találtak kétszer is Halák hálójába – Patric Hörnqvist és Henrik Zetterberg révén – 2:2. A 40. percben a szlovák játékosok ügyesen használták ki a helyzetet – Pavel Demitra távoli lövése után 3:2-re vezettek. Az 50. percben Tomáš Kopecký volt eredményes (4:2), majd 38 mp-cel később Daniel Alfredsson csökkentette a hátrányt (3:4).

A másik elődöntőbeli páros az Egyesült Államok és Finnország, akik Svájcot, illetve Csehországot verték ki.

Negyeddöntő:

Svédország – Szlovákia 3:4 (0:0, 2:3, 1:1) – Szlovákia jutott az elődöntőbe.

Gólok: 34. Hörnqvist (Forsberg), 35. Zetterberg (Enström), 50. Alfredsson (Bäckström, L. Eriksson) – 28. Gáborík (Marián Hossa, Demitra), 29. Sekera (Zedník, Pálffy), 40. Demitra (Chára, Marián Hossa), 50. T. Kopecký (Marián Hossa, Demitra).

Kiállítások: 5:3 – 2 percre, emberelőny: 2:0,kapura tartó lövések: 29:14, játékvezető: McCreary (Kan.), Ronn (Fín.) – Feola (USA), Morin (Kan.), 17 493 néző.

Összeállítás:

Svédország: Lundqvist – Enström, Öhlund, Kronwall, Lidström, Magnus Johansson, Tallinder, D. Murray, Oduya – Weinhandl, H. Sedin, D. Sedin – Hörnqvist, Zetterberg, P. Forsberg – Alfredsson, Bäckström, L. Eriksson – Franzén, Pahlsson

Szlovákia: Halák – Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera – Marián Hossa, Demitra, T. Kopecký – Pálffy, Stümpel, Gáborík – Šatan, Handzuš, Zedník – Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa.

Viac k osobe Andrej SekeraDaniel AlfredssonHenrik ZetterbergJán FilcMarcel HossaMarián GáboríkMarián HossaTomáš Kopecký