OLIMPIA/HOKI: Lettország-Szlovákia 0:6

Hokej
hokej Foto: SITA/AP

VANCOUVER február 21. (WEBNOVINY– kiküldött munkatársunk Miroslav Antol jelenti) – A szlovák jégkorong-válogatott a vancouveri hokitorna B-csoportjában a szombati Lettország elleni mérkőzésen 6:0-ás győzelmet aratott (3:0, 2:0, 1:0). Ján Filc vezető edző jégkorongozói számára a XXI. Téli Olimpiai Játékokon ez volt az első, rendes játékidőben megszerzett igazi győzelem, hiszen az első mérkőzésen 1:3-ra kikaptak a csehektől, Oroszország fölött pedig csak a hosszabbítás utáni szétlövések hozták meg a sikert. A szlovák csapat a lettek felett aratott győzelmével immár 5 pontot mondhat magáénak és a B-csoport tabelláján a 2. helyen szerepel. A végleges sorrendet a vasárnapi orosz-cseh mérkőzés eredménye határozza meg.

A szlovák játékosok a vasárnapi mérkőzések eredményei alapján tudhatják meg, ki lesz a keddi ellenfelük a negyeddöntőben.