OLIMPIA/HOKI: Szlovákia a negyeddöntőben

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan Foto: AP Photo/Matt Slocum

VANCOUVER február 24. (WEBNOVINY– kiküldött munkatársaink jelentik) – A szlovák jégkorong-válogatott bejutott a vancouveri olimpiai hokitornán a negyeddöntőbe. Ján Filc edző legénysége Norvégiával mérkőzött és kemény harc eredményeként 4:3-ra győzött, így készülhet a Svédország elleni negyeddöntős meccsre, amely helyi idő szerint február 24-én szerdán 21:00 (középeurópai idő szerint csütörtökön reggel 6:00) órakor veszi kezdetét.

A mérkőzés óriási szépséghibája Ole Kristian Tollefsen norvég játékos Ľuboš Bartečko elleni támadása volt, melynek következtében a szlovák jégkorongozó az első harmad 7. percében vértócsában a jégen maradt. A 99. válogatott mérkőzését játszó Bartečkot mintegy tíz perc után hordágyon vitték ki a pályáról, a közönség tapsvihara közepette. Bartečkot már a stadionban elsősegély-nyújtásban részesítették, később a vancouveri olimpiai faluban alaposabban is kivizsgálták. Fejsérülése nem súlyos.

A szabálytalanság miatti ötperces emberelőny alatt Michal Handzuš és Marián Gáborík lőtt gólt. A 19. percben Mats Zuccarello Aasen szépített bár, de 46 másodperccel később Richard Zedník 3:1-re növelte a szlovákok vezetését. A második harmadban a norvég játékosok magukhoz tértek, míg a szlovák csapat nem találta meg a formáját. Ez eredményezte a hásodik harmad norvég vezetését – Tore Vikingstad és Anders Bastiansen talált be Jaroslav Halák hálójába. A második gól a harmad utolsó másodpercében született. A harmadik harmad Szlovákiának kedvezett. A győzelmet jelentő gólt Miroslav Šatan adta. Ha azonban Szlovákia győzni akar a svédek ellen is, határozottan jobb teljesítményt kell nyújtania.

Viac k osobe Ján FilcJaroslav HalákĽuboš BartečkoMarián GáboríkMichal HandzušMiroslav ŠatanOle Kristian TollefsenRichard Zedník