Omsk, Magnitogorsk a Čeľabinsk získali postupový mečbal

Avangard Omsk
Hokejisti Avangardu Omsk sú jedno víťazstvo od postupu do semifinále. Foto: hawk.ru

OMSK 1. marca (WEBNOVINY) – Hráči tímu Avangard Omsk zvíťazili v piatkovom domácom zápase 1. kola play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Sibirom Novosibirsk 1:0 po predĺžení a v nedeľu 3. marca si môžu u súpera vybojovať postup do ďalšej fázy súťaže.

Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 69. min Dmitrij Siomin, asistencie si pripísali Alexander Frolov a slovenský reprezentant Tomáš Záborský.

Šancu postúpiť už v nedeľu majú aj Metallurg Magnitogorsk a Traktor Čeľabinsk. Magnitogorsk v piatok doma zvíťazil nad Ufou 2:1, jediný gól hostí dosiahol Štefan Ružička. Čeľabinsk aj vďaka štyrom asistenciám Stanislava Čistova zdolal Astanu 6:3.

KHL – Východná konferencia – 1. kolo play-off (piate zápasy)

– hrá sa na 4 víťazstvá

Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0) – stav série: 3:2

Gól: 69. D. Siomin (Frolov, ZÁBORSKÝ)

Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) – stav série: 3:2

Góly: 12. Gulaš (Hodgman), 30. Gulaš (Hodgman, Lisin) – 44. Š. RUŽIČKA (Chlystov, Zinoviev)

Traktor Čeľabinsk – Barys Astana 6:3 (3:1, 2:1, 1:1) – stav série: 3:2

Góly: 12. Kuznecov (Čistov), 14. Bulis (Riabykin, Čistov), 19. Antipov, 24. Bulis (Quint, Čistov), 34. Quint (Čistov, Riabykin), 57. Panov (Kontiola) – 9. Bochenski (Troščinskij, Dawes), 40. Savčenko (Poluektov), 60. Boyd (Dawes)