Nikita Pivcakin, Igor Bobkov, Avangard Omsk
Zľava: Nikita Pivcakin a brankár Igor Bobkov, obaja z Avangard Omsk. Foto: archívne, SITA/AP
8. 04. 2019 21:04 KHLRuskoKHL z lokality Rusko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Omsk si zahrá o Gagarinov pohár, šieste konferenčné finále KHL rozhodol gól zo 110. minúty

OMSK 8. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči Avangardu Omsk sa stali víťazmi Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy a zahrajú si o prestížny Gagarinov pohár.

V šiestom súboji semifinále play-off Omsk zvíťazil na ľade Ufy 1:0 po trojnásobnom predĺžení a sériu ovládol 4:2. Rozhodnutie padlo z hokejky obrancu hostí Alexeja Bondareva v 110. min, čiže v 50. min predĺženia.

Omsk postúpil do finále KHL, ale svojho súpera ešte nepozná. Vzíde z dvojice CSKA Moskva – Zenit Petrohrad, kde je stav vyrovnaný 3:3 na zápasy. Rozhodne sa v utorok 9. apríla na ľade CSKA.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – play-off

• pondelok

Východná konferencia – finále

• šiesty zápas (hralo sa štyri víťazstvá)

Salavat Julajev Ufa – Avangard Omsk 0:1 po trojnásobnom predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)
* konečný výsledok série 2:4
Gól: 110. Bondarev

SKA Petrohrad vyrovnal sériu s CSKA Moskva, o finalistovi KHL rozhodne siedmy zápas Ufa odvrátila prvý postupový mečbal Avangardu Omsk vo finále play-off Východnej konferencie KHL

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín