Opitá učiteľka z materskej škôlky už pozná svoj trest, ako pedagogička si dva roky neškrtne

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Obvinenú 39-ročnú učiteľku materskej školy vo Veľkom Šariši, ktorú tento týždeň pristihli v práci opitú, uznal sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Prešove vinnou z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

Sudca žene uložil podmienečný trest odňatia slobody v trvaní štyroch mesiacov s odkladom výkonu uloženého trestu na skúšobnú dobu jedného roku a zároveň trest zákazu vykonávania pedagogickej činnosti po dobu dvoch rokov. „Trestný rozkaz Okresného súdu Prešov je právoplatný,“ doplnila Petrufová.

Ženu obvinila polícia z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky po tom, ako bola v utorok (17. mája) externým technikom bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (BOZP) podrobená dychovej skúške, pretože javila známky požitia alkoholu.

Výsledok skúšky bol pozitívny. Dychovej skúške ju opätovne podrobila privolaná policajná hliadka. Výsledok presiahol hodnotu 1,8 promile. Ženu policajti zadržali, umiestnili do cely policajného zaistenia a v prípade sa ďalej postupovalo v tzv. super rýchlom konaní.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivana Petrufová
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR