Opití Rómovia sa mlátili v osadách, polícia robila poriadok

Rómovia
Foto: Archívne foto SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) – V osade Jasov v okrese Košice-okolie musela policajná hliadka robiť v nedeľu 7. júla poriadok, dôvodom bola hromadná bitka.

Ako ďalej agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, pri jednom z miestnych domov stála väčšia skupina ľudí, pričom veľká časť z nich bola pod vplyvom alkoholu.

Jeden z osadníkov vraj niekoho zbil, napadnutý začal zháňať svoju rodinu a chcel vyvolať konflikt. Poškodený bol opitý a hliadke uviedol, že ho zbili, je zranený a sám si privolal sanitku. Dav obyvateľov sa na pokyn polície rozišiel. Poškodený muž zatiaľ nepodal trestné oznámenie.

Políciu v nedeľu tiež vyslali, aby preverila hromadnú bitku v osade Čakanovce tiež v okrese Košice-okolie. Polícia zistila, že takmer celá osada, čo bolo približne 100 ľudí, bola pod vplyvom alkoholu a hádali sa medzi sebou. Na miesto museli prísť posily. Po ich príchode polícia zjednala nápravu, nemusela použiť donucovacie prostriedky. Po upokojení situácie podišiel k policajtom 41-ročný muž s tým, že ho neznámy osadník udrel do tváre. Trestné oznámenie však doteraz nepodal.

Košická polícia musela zasahovať v osade Jasov aj vo štvrtok 4. júla. Na začiatku osady medzi domami na seba miestni obyvatelia pokrikovali, bili sa medzi sebou palicami a hádzali po sebe kamene. Bitku na políciu oznámil približne o 21:30 anonym. Policajti obyvateľov na mieste vyzývali, aby sa prestali biť, no tí nepočúvali. Požiadali teda operačné stredisko o posily. Až po ich príchode a ďalších výzvach sa miestna komunita upokojila. Jedna osoba podala na útočníkov trestné oznámenie, policajti ho prešetrujú ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom