Opozícia pozýva ľudí pripomenúť si výročie 17. novembra

Alojz Hlina
Alojz Hlina Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) – Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) spolu s neparlamentným Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) a nezaradenými poslancami NR SR Zsoltom Simonom a Miroslavom Beblavým organizujú vo štvrtok na bratislavskom námestí SNP zhromaždenie Toto sme nechceli!, ktorým si chcú pripomenúť výročie 17. novembra 1989.

Zhromaždenie sa začne o 17:00. Na pódiu vystúpia dvaja rečníci z každého politického subjektu. Každý bude mať na vystúpenie tri minúty. Ako povedal na stredajšej tlačovej besede predseda KDH Alojz Hlina, toto spojenectvo, ktoré vzniklo kvôli 17. novembru, netreba preceňovať ani podceňovať. Zároveň zdôraznil, že november je symbol. „To, že sme to pokazili, november je v tom nevinne,“ povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka liberáli i organizátori robia všetko pre to, aby na pódiu vo štvrtok vystúpil ich predseda Richard Sulík, ktorý je dnes lídrom opozície. V stredu sa však na tlačovej besede zúčastniť nemohol. OĽaNO mal na tlačovej besede zastupovať líder hnutia Igor Matovič, napokon pred novinárov predstúpila poslankyňa Veronika Remišová, ktorá pozvala ľudí, aby vo štvrtok prišli na námestie.

„Dnes opäť voláme po zmene ako v roku 1989. Chceme si štát zobrať naspäť, pretože nám záleží na férovej spoločnosti. Chceme, aby opäť zavládla spravodlivosť, aby zákon platil pre všetkých, aby sloboda nebola bezbrehá drzosť šafáriť, ako sa komu zachce,“ vyhlásila. Podľa nej je potreba zmeny taká veľká ako pred 27 rokmi.

Podľa Galka sa dnes spoločnosťou šíri skepsa a blbá nálada. „Súčasný stav nie je chyba ľudí, ktorí stáli na námestiach, ale chyba politikov,“ skonštatoval Galko a pozval všetkých ľudí dobrej vôle bez ohľadu na ich politické presvedčenie, aby vyslali signál, že ideály novembra môžu byť naplnené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaIgor MatovičRichard SulíkVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita