Organizátori pochodu proti korupcii už vyzbierali v petícii 40-tisíc podpisov

BRATISLAVA: Veľký protikorupčný pochod II.
Účastníci Veľkého protikorupčného pochodu II. na Obchodnej ulici. Bratislava, 5. jún 2017. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 9. júna (WebNoviny.sk) – Organizátori pochodov proti korupcii už vyzbierali vo svojej protikorupčnej petícii približne 40-tisíc podpisov. Plánujú navyše ďalšie podujatia. Najbližšie pochody sa uskutočnia v pondelok 12. júna o 17:00 na Mariánskom námestí v Žiline a na Námestí mieru v Prešove. Na piatkovej tlačovej besede to povedala jedna z organizátorov pochodu Karolína Farská.

Farská uviedla, že na predchádzajúcich pochodoch 5. júna v Bratislave vyzbierali okolo 13 400 podpisov a v Košiciach približne 6 000 podpisov. Ďalší z organizátorov Tomáš Popovič uviedol, že podpisy od ľudí im chodia aj poštou a niektoré podpisové hárky sú ešte v krajských mestách. Robert Martin Hudec dodal, že v lete plánujú zbierať podpisy aj na hudobných festivaloch či na frekventovaných námestiach v mestách. Chcú dosiahnúť 100-tisíc podpisov.

Pochodmi a petíciou chcú študentskí organizátori dosiahnuť, aby sa objektívne vyšetrili najväčšie korupčné kauzy, aby z funkcie ministra vnútra odstúpil Robert Kaliňák, z postu prezidenta polície Tibor Gašpar, a aby bol pre nečinnosť odvolaný špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Cieľom študentov je vyzbierať v petícii aspoň 100 000 podpisov, aby sa ňou zaoberal parlament.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikKarolína FarskáRobert KaliňákTibor Gašpar