OSCAR: Medzi prezentujúci aj Amy Adams a Mila Kunis

Mila Kunis
Mila Kunis Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – K osobnostiam, ktoré budú v nedeľu 27. februára predstavovať nominovaných a vyhlasovať víťazov cien americkej Akadémie filmových umení a vied, pribudli americké herečky Amy Adams a Mila Kunis. Prostredníctvom webovej stránky www.oscars.org o tom informovali producenti televízneho prenosu 83. ročníka odovzdávania Oscarov Bruce Cohen a Don Mischer. Ďalšími potvrdenými prezentujúcimi sú napríklad Javier Bardem, Matthew McConaughey, Helen Mirren, Hilary Swank, Justin Timberlake, Jennifer Hudson, Josh Brolin, Scarlett Johansson, Russell Brand, Cate Blanchett, Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Jude Law, Tom Hanks, Hugh Jackman, Sandra Bullock, Jeff Bridges, Oprah Winfrey, Halle Berry, Annette Bening, Robert Downey Jr. a Marisa Tomei.

Tridsaťšesťročná Amy Adams si v tomto roku hereckým výkonom vo vedľajšej úlohe športovej drámy Fighter vyslúžila už svoju tretiu nomináciu na Oscara. V roku 2006 bola nominovaná za vedľajšiu rolu v dráme Junebug (2005) a v roku 2009 získala nomináciu za drámu Doubt (2008). Známa je aj z filmov Začarovaní (2007), Noc v múzeu 2 (2009) alebo Julie & Julia (2009).

Dvadsaťsedemročná Mila Kunis sa preslávila najmä ako Jackie Burkhart v komediálnom seriáli Tie roky sedemdesiate… (1998 – 2006). Najnovšie zažiarila po boku Natalie Portman v psychologickom trileri z baletného prostredia Čierna labuť (2010). Známa je aj z filmov Kopačky (2008), Kniha prežitia (2010) alebo Nočné rande (2010). Najbližšie sa predstaví v komédii Friends with Benefits, ktorej americká premiéra je ohlásená na 22. júla.

Zoznamu kandidátov na Oscara v aktuálnom ročníku vládne britská historická dráma Kráľova reč s dvanástimi nomináciami. Desiatku snímok, ktoré sa uchádzajú o cenu pre Najlepší film, tvoria spolu s ňou westernová dráma Skutočná guráž, životopisná snímka Sociálna sieť o začiatkoch Facebooku, sci-fi triler Počiatok, psychologický triler z baletného prostredia Čierna labuť, športová dráma Fighter, dramédia Decká sú v pohode, animák Toy Story 3: Príbeh hračiek, dobrodružná životopisná dráma 127 hodín a dráma Zmrznutá kosť. Najlepším animovaným filmom sa môže stať Ako si vycvičiť draka, Iluzionista alebo Toy Story 3: Príbeh hračiek. V kategórii cudzojazyčných filmov sa o prestížne ocenenie uchádza dráma Biutiful mexického filmára Alejandra Gonzáleza Iňárritu, alžírsky Hors-la-loi (réžia: Rachid Bouchareb), kanadský Incendies (réžia: Denis Villeneuve), dánsky Haevnen (réžia: Susanne Bier) a grécky Kynodontas (réžia: Giorgos Lanthimos).

Slávnostný ceremoniál odovzdávania Oscarov sa uskutoční 27. februára v hollywoodskom Kodak Theatre. Moderovať ho budú herec James Franco a herečka Anne Hathaway. V úlohe hudobných hostí sa na udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied predstavia Florence Welch zo skupiny Florence and the Machine, Gwyneth Paltrow, Zachary Levi, Mandy Moore, Alan Menken, Randy Newman a A.R. Rahman.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy AdamsAnne HathawayCate BlanchettFlorence WelchGwyneth PaltrowHalle BerryHelen MirrenHugh JackmanJames FrancoJavier BardemJeff BridgesJennifer HudsonJosh BrolinJude LawJustin TimberlakeMatthew McConaugheyMila KunisNatalie PortmanNicole KidmanOprah WinfreyReese WitherspoonRobert Downey Jr.Russell BrandSandra BullockScarlett JohanssonTom Hanks