Oslabený Inter zaznamenal v derby jubilejné víťazstvo

Futbal
Obranca Walter Samuel hlavičkuje loptu do siete "rossoneri", Tento gól rozhodol o víťazstve Interu v mestskom derby nad AC. Foto: SITA/AP

MILÁNO 8. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti Interu Miláno zvládli druhý polčas oslabení o jedného muža a v nedeľňajšom mestskom derby proti AC uhájili náskok 1:0, ktorý získali už v 3. minúte.

V šlágri na San Sire boli zverenci Andreu Stramaccioniho „písaní“ ako hosťujúci tím a skraja stretnutia sa zásluhou štandardky Estebana Cambiassa a hlavičky stopéra Waltera Samuela ujali vedenia, ktoré až do konca duelu nepustili z rúk.

Dosiahli tak 50. víťazstvo nad AC v rámci najvyššej talianskej súťaže Serie A, hoci od 48. minúty, keď videl druhú žltú kartu japonský stredopoliar Interu Juto Nagatomo, hrali v početnej nevýhode.

„Vypichol by som dva dôležité poznatky z tohto stretnutia. Prvým je prístup mojich zverencov k stretnutiu – vstúpili doň sústredene a s potrebnou dávkou agresivity. Druhým je spôsob, akým sme sa vyrovnali s absenciou jedného muža po zmene strán,“ komentoval cenné víťazstvo nad rivalom Stramaccioni.

Trénera vicemajstra Massimiliana Allegriho trápi strelecká nemohúcnosť jeho zverencov – v doterajších siedmich stretnutiach Serie A nastrieľali iba sedem gólov. „Znova sme inkasovali gól zo štandardky, takže na tom musíme popracovať. Inter si neutvoril veľa šancí, my áno, no nepretavili sme ich na góly,“ lamentoval kouč AC Allegri, ktorého tím sa so siedmimi bodmi krčí na 14. priečke tabuľky a za vedúcim Juventusom (19 bodov) zaostáva čoraz výraznejšie. Inter je vďaka 15 bodom na štvrtom mieste len o skóre za Laziom Rím.

V zápase 7. kola Serie A medzi sa strelecky presadil aj Marek Hamšík, ktorý prispel k víťazstvu Neapola jedným gólom. Weissova Pescara doma nestačila na Lazio.