Marco SimoncelliFoto: SITA, AP
Taliansky jazdec Marco Simoncelli zahynul pri nehode na nedeľňajších pretekoch kubatúry MotoGP v rámci Veľkej ceny Malajzie zo seriálu MS cestných motocyklov na okruhu Sepang. Simoncelli, priebežne štvrtý na konci úvodného kola, spadol v 11. zákrute so svojou Hondou a vrazili doňho Colin Edwards i Valentino Rossi. Dvadsaťštyriročnému Simoncellimu odletela pri incidente ochranná prilba a zostal bezvládne ležať na trati.Foto: SITA/AP Photo/Vincent Thian
Víťazom kráľovskej kubatúry MotoGP na Veľkej cene Českej republiky, ktorá je v tejto triede 11. podujatím majstrovstiev sveta cestných motocykloch, sa na brnianskom okruhu stal vedúci muž celkového poradia MS Austrálčana Casey Stoner na Honde, ktorý sa v Brne tešil už v roku 2007. Japonská značka obsadila aj ďalšie dve miesta na stupňoch víťazov, keď druhé miesto vybojoval Talian Andrea Dovizioso a tretí skončil jeho krajan Marco Simoncelli. Okrem silných strojov sa návštevníci mohli potešiť aj pohľadom na krásne české hostestky.Foto: SITA/Ivan Kopčáni