Owen Wilson sa dal na réžiu a na chodníčky neresti

To dievča musíš milovať
Foto: Bontonfilm

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – „S kým si ustelieš, s tým budeš spať,“ povedal si Owen Wilson, ktorý je najnovšie žiadaným režisérom.

Našťastie, iba v úplne novej živelnej komédii plnej zmätkov a dobre mierených zaúch. V centre deja je mladá a nádejná budúca herečka Isabel. Spočiatku to však tak vôbec nevyzerá, skôr sa zdá, že Isabel je ľahké dievča. Najstaršou profesiou sa snaží našetriť, aby sa mohla stať herečkou, ako takmer každý v New Yorku. Akonáhle sa ocitne na svojom prvom hereckom konkurze, spustí lavínu bláznivých situácií a zábavy. Niekto sa do nej totiž zamiluje a niekto až príliš dobre pozná jej nerestnú kariéru. A všetci sú tak trochu ženatí alebo vydaté.

V klasicky zostrihanej crazy komédii nabitej gagmi hrajú Imogen Poots, Owen Wilson, Rhys Ifans, Jennifer Aniston a v úlohe Quentina Tarantina sa dokonca objaví aj Quentin Tarantino. A New York, ktorý je sexy na každom rohu. Máte radi dojemnú Pretty Woman? … Tak na ňu zabudnite!

Peter Bogdanovich, režisér dvakrát nominovaný na Oscara a tiež na Zlatý Glóbus, sa po štrnástich rokoch vracia k réžii celovečerného filmu. Vo filme To dievča musíš milovať prináša žáner romantickej komédie v štýle zlatej éry Hollywoodu postavenej na slovných prestrelkách s kadenciou guľometu a na reťazení bláznivých situácií. Tak ako vo svojej slávnej komédii …a čo ďalej, doktor? z roku 1972 s Barbrou Streissand.

Vďaka spomínanej komédii A čo ďalej, doktor?, ktorú miluje Jennifer Aniston, sa herečka zapojila do nového filmu. Najprv mala hrať rolu manželky hlavného hrdinu, no nakoniec režiséra presvedčila, že sa jej viac bude hodiť postava terapeutky. Navyše sa výrazne podieľala i na obsadení ďalších hlavných predstaviteľov: do filmu odporučila najprv Kathryn Hahn práve pre úlohu manželky a neskôr i Willa Forthe pre postavu svojho filmového snúbenca.

OBRAZOM: To dievča musíš milovať

Jennifer Aniston bola však pri obsadzovaní v poradí až druhá. Prvým režisérovým spojencom bol Owen Wilson. Peter Bogdanovich napísal tento scenár s jeho dnes už bývalou manželkou Louise Stratten pred pätnástimi rokmi. No až po niekoľkých rokoch, keď u Wilsona doma strávili noc spoločným sledovaním seriálov Breaking Bad (česky Perníkový táta) a Mad Man, rozhodli sa spolu ho oživiť. Owen Wilson bol tak prvým obsadeným hercom, no pod podmienkou, že jeho postava bude menej groteskná. Groteska v scenári bola totiž pôvodne určená pre Johna Rittera, ktorý tragicky zahynul. „Owen má v sebe niečo, prečo jeho postavu máte radi, napriek tomu, že podvádza svoju manželku a prostitútku si objednáva telefónom, zatiaľ čo na druhej linke čakajú jeho deti,“ opisuje Bogdanovich. Ešte väčšiu chválu režisér vzniesol na margo Imogen Poots, ktorá sa chopila hlavnej úlohy. „Je naozaj veľmi dobrá. Je veľmi, veľmi, veľmi dobrá. A je veľmi originálna. Je iba sama sebou, nikomu sa nepodobá. Je svojrázna a to bez toho, aby sa za každú cenu snažila byť osobitnou či svojráznou. Veríte jej momenty, keď je hviezdou i tie, kedy je prostitútkou.

TRAILER: To dievča musíš milovať

Peter Bogdanovich je Hollywoodská legenda, ktorá má v zásobe nielen príhody s Orsonom Wellesom alebo Frankom Caprom, ale ktorú obdivujú aj súčasné osobnosti filmovej branže. Wes Anderson, režisér Grandhotela Budapešť, sa stal jedným z producentov filmu To dievča musíš milovať. A keď bolo treba, nabehol na pľac sám Quentin Tarantino. „Quentin poznal scenár už dlho a vždy sa mu páčil. Takže keď sme nakoniec natáčali, zavolal som mu. Povedal, že by si malú rolu rád zahral, že byť v novom Bogdanovichovom filme bude vzrušujúce. Že to bude zábava. Tak som mu povedal, či môže prísť hneď pozajtra,“ smeje sa režisér.

To dievča musíš milovať v kinách od 7. mája

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jennifer AnistonQuentin TarantinoWes Anderson
Firmy a inštitúcie Bontonfilm