Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lupez
Neznámy páchateľ lúpil ráno v banke v Šamoríne. Foto: SITA/KRPZ Trnava
22. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Ozbrojený lupič si z bratislavskej banky odniesol 3000 eur

BRATISLAVA 22. mája (WEBNOVINY) – Ozbrojený páchateľ lúpil vo štvrtok krátko pred 11:30 v banke na Kazanskej ulici v Bratislave. Lupič si odniesol približne 3000 eur, v čase prepadu nebol v pobočke žiaden klient.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, páchateľ mal 35 až 40 rokov, bol 170 cm vysoký, oblečený mal čierny rolák a čierne nohavice.

Na hlave mal čiernu šiltovku a maskoval sa slnečnými okuliarmi. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť, je možné poskytnúť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke

Banku na Kazanskej ulici prepadli dvaja ozbrojení páchatelia aj začiatkom a koncom marca. Ulúpili vtedy viac ako 12-tisíc eur. Z tohto prepadu obvinili 25-ročného Lukáša z Revúcej a 22-ročného Ladislava z Bratislavy. Táto dvojica lúpila aj koncom apríla v banke na Ulici Vl. Clementisa v Bratislave.

Chronológia lúpeží bánk v roku 2014

26. februára

Krátko pred 17:00 lúpil v banke na Dukelskej ulici v Modre mladý muž. Pod hrozbou použitia zbrane si odniesol takmer 1 300 eur. V banke boli v tom čase dvaja klienti, pri prepade nebol nikto zranený. Koncom marca policajti z tohto činu obvinili 28-ročného Čecha Tomáša. Hrozí mu sedem až dvanásť rokov.

5. marca

Dvaja páchatelia prepadli pobočku banky na Kazanskej ulici v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Ozbrojení maskovaní páchatelia vošli do banky pár minút po 16:00. Od pracovníčok žiadali pod hrozbou použitia zbrane peniaze. Lúpež sa zaobišla bez zranení, v pobočke nebol žiaden klient. Prepad majú na svedomí 25-ročný Lukáš z Revúcej a 22-ročný Ladislav z Bratislavy.

Zatiaľ čo Ladislav kontroloval situáciu, Lukáš žiadal od zamestnankyne, aby mu do prinesenej igelitovej tašky dala peniaze. Odniesli si takmer 7 100 eur. Lukáš s Ladislavom lúpili v tej istej banke aj o tri týždne neskôr 27. marca a 25. apríla vylúpili aj banku na ulici Vl. Clementisa v Bratislave.

14. marca

V Bratislave na Karadžičovej ulici prepadol neznámy páchateľ pobočku banky. O 9:15 vošiel do banky a pod hrozbou použitia zbrane si pýtal od pracovníčky peniaze. V igelitovej taške Tesco si odniesol niekoľko tisíc eur. Pri prepade nebol nikto zranený, v pobočke v tom čase nebol žiaden klient.

18. marca

Ozbrojený muž lúpil predpoludním v banke na Ružinovskej ulici v Bratislave. Odniesol si nezistenú hotovosť. Pri prepade nebol nikto zranený.

27. marca

Dvaja ozbrojení páchatelia krátko po 14:00 lúpili v banke na Kazanskej ulici v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Ulúpili 5 100 eur. V čase prepadu nebol v banke žiaden klient, nikto nebol zranený. Policajtom sa páchateľov podarilo vypátrať, k prepadu sa priznali 25-ročný Lukáš z Revúcej a 22-ročný Ladislav z Bratislavy. Obaja lúpili v tej istej banke aj 5. marca a 25. apríla vylúpil banku na ulici Vl. Clementisa v Bratislave.

4. apríla

Muž ozbrojený nožom vošiel krátko pred 14:00 do pobočky banky na Záhoráckej ulici v Malackách a pýtal peniaze. Personál mu však odmietol vydať hotovosť. Z miesta činu ušiel, nikto nebol zranený. Páchateľa polícia chytila ešte v ten deň. Štyridsaťdeväťročného Rudolfa vypátrali v jednom z bytov na Veľkomoravskej ulici v Malackách.

10. apríla

Štyridsaťdeväťročný muž prišiel do banky v Kolárove v okrese Komárno. Pod hrozbou použitia zbrane chcel peniaze. Ruku pod kabátom držal tak, akoby zbraň naozaj mal. Pracovníčka s ním komunikovala, jej kolegyne zatiaľ privolali pomoc. Keď do banky prišiel ďalší klient, páchateľ sa otočil a odišiel. Prekvapujúco si sadol na schody pred bankou, kde ho následne zadržala policajná hliadka. Vyšetrovateľ ho obvinil z lúpeže.

14. apríla

Štyridsaťosemročná žena vošla popoludní do banky na Stromovej ulici v Bratislave. Vyhrážala sa bombou, chcela tisíc eur. Pobočku policajti evakuovali, pri prehliadke žiadnu bombu nenašli. Bratislavčanku obvinili z lúpeže.

25. apríla

Dvaja maskovaní muži vošli pred 16:00 do pobočky banky na ulici Vl. Clementisa v Bratislave a pod hrozbou použitia zbrane pýtali od zamestnankýň hotovosť. Odniesli si viac ako 5 320 eur. Tvár si maskovali kuklami a ozbrojení boli krátkymi guľovými zbraňami. Nikto nebol pri prepade zranený, prítomným ženám však spôsobili stres a strach o svoj život a zdravie. Polícii sa páchateľov podarilo vypátrať. K prepadu sa priznali 25-ročný Lukáš z Revúcej a 22-ročný Ladislav z Bratislavy. Ide o tých istých páchateľov, ktorí lúpili aj v banke na Kazanskej ulici v Bratislave 5. marca a následne 27. marca.

22. mája

Ozbrojený muž v čiernom roláku lúpil krátko pred 11:30 v banke na Kazanskej ulici v Bratislave. Odniesol si približne 3 000 eur. V čase prepadu nebol v pobočke žiaden klient.

Odporúčané články

Polícia pátra po dvoch páchateľoch, ktorí prepadli banku Ingrid v banke hrozila bombou, odniesť si chcela 1000 eur

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...