Ozbrojený muž, ktorého v centre Bratislavy spacifikovali policajti, skončil na psychiatrii

POLÍCIA: Zasahovala proti mužovi ozbrojenému nožom
Policajti v stredu popoludní zasahovali na Prepoštskej ulici proti mužovi, ktorý sa na verejnosti pohyboval ozbrojený nožom. Na miesto bola vyslaná aj zásahová jednotka Pohotovostného policajného útvaru Bratislava a keďže muž ignoroval ich výzvy, policajti museli voči nemu vykonať služobný zákrok za použitia donucovacích prostriedkov. Muža zadržali a bol ošetrený privolanou Rýchlou záchrannou službou, keďže utrpel počas zákroku ľahké zranenia. K zraneniu iných osôb v súvislosti s týmto incidentom nedošlo. Na mieste bola zároveň vykonaná aj pyrotechnická prehliadka dvoch tašiek, ktoré mal muž v bezprostrednej blízkosti. Prehliadka sa skončila s negatívnym výsledkom. Bratislava, 8. júl 2020. Foto: SITA/KR PZ Bratislava,

Ozbrojený muž, ktorého v stredu v bratislavskom Starom Meste spacifikovali policajti, skončil na psychiatrii. Informuje o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

„V stredu 8. júla došlo na Prepoštskej ulici k incidentu, pri ktorom zadržali policajti 43-ročného muža. Zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa spáchaného závažnejším spôsobom konania,“ uvádza polícia.

Po vykonaní služobného zákroku príslušníkmi zásahovej jednotky bol muž hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení jedne z bratislavských nemocníc. „Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, pričom vyšetrovanie tohto prípadu aj naďalej pokračuje,“ doplnila polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR