Česká polícia zadržala ozbrojeného muža, ktorý prepadol banku a držal v nej rukojemníkov

česká polícia, czech police
  • aktualizované 28. decembra, 18:31

PRAHA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Muž ozbrojený krátkou strelnou zbraňou prepadol v piatok popoludní pobočku UniCredit Bank v centre stredočeskej Příbrami. Hovorkyňa polície Monika Schindlová pre Novinky.cz povedala, že dvadsaťosemročný muž držal vo vnútri banky najskôr deväť rukojemníkov, jedného človeka neskôr prepustil. O piatej hodine popoludní polícia vtrhla do banky a z miesta sa ozvali explózie. Muža zadržali, rukojemníci sú v poriadku.

Námestie polícia uzavrela a do banky vtrhla zásahová jednotka. Nad námestím lietal vrtuľník. Policajná hovorkyňa po zásahu uviedla, že nešlo o lúpežné prepadnutie. „Muž chcel na seba upozorniť a vyjednávať,“ povedala Schindlová.

Muž bol ozbrojený krátkou strelnou zbraňou. Podľa hovorkyne bola zbraň funkčná. Odkázal, že nikomu nechce ublížiť. Podľa prvotných informácií chcel hovoriť o trestnom oznámení, ktoré chce podať. Jeho totožnosť je polícii známa, hovorkyňa však len uviedla, že ide o dvadsaťosemročného muža. Motív prepadnutia zatiaľ ale známy nie je.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom