Panarina na sociálnych sieťach označujú za zradcu, v tíme Ruska pre útočníka už nebolo miesto

Artemij Panarin
Ruský útočník Artemij Panarin. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Ruskí hokejisti už teraz predstavujú obrovskú útočnú silu, ale ich fanúšikovia by na majstrovstvách sveta Slovensku najradšej videli všetkých svojich najlepších hráčov. Jedným z tých, ktorí neprišli, je aj Artemij Panarin, 87-bodový útočník z tejto sezóny vo farbách Columbusu v NHL.

Ruskými sociálnymi sieťami sa začali šíriť informácie, že Panarina nezaujíma osud ruského hokeja a že zradil reprezentáciu. Dvadsaťsedemročný krídelník sa napokon rozhodol mierne kriticky reagovať.

Samozrejme, rád by som si zahral na majstrovstvách sveta. Nikto sa mi však neozval. Chcem teda rozptýliť všetky pochybnosti, že som odmietol reprezentovať,“ napísal Panarin na instagrame.

Skutočnosť je taká, že v ruskom tíme na MS 2019 je už len jedno voľné miesto a to pre obrancu. „Nejde o žiadnu bombu alebo zlý úmysel. Volať ďalším hráčom už nemá zmysel. Všetky miesta v zostave máme vyplnené vysokou kvalitou,“ vysvetľujú Rusi.

Boli sme v kontakte s Panarinom. Je to skvelý hokejista, ale je bez kontraktu a v danej chvíli už máme uzavretý útok na šampionáte. Dvere do reprezentácie však bude mať vždy otvorené,“ vysvetlil tréner Rusov Iľja Vorobiov na portáli championat.com.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ruská hokejová reprezentácia