Paňková získala na majstrovstvách Európy v Slovinsku zlato aj v kanoe, brala však aj bronz

Svk_zuzanapankova.jpg
Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková. Foto: www.canoe.sk

Slovenská juniorská reprezentantka Zuzana Paňková úplne ovládla víkendové dianie na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v slovinskom Solkane. Po sobotňajšom zisku zlatej medaily medzi kajakárkami pridala kov s najcennejším odleskom aj v nedeľu v súťaži kanoistiek. Medzitým získala aj bronz v extrémnom slalome.

Sedemnásťročná Paňková vyhrala finále C1 vďaka bezchybnej a rýchlej jazde s náskokom 4,21 s pred Taliankou Elenou Micozziovou a 6,10 s pred Ruskou Marinou Novyšovou. Ďalšia slovenská reprezentantka Ivana Chlebová po zisku striebornej medaily zo soboty v K1 sa tentoraz v C1 musela uspokojiť s piatym miestom. Na trati raz „ťukla“, ale ani čistá jazda by jej nestačila na zisk cenného kovu.

Svoje finálové jazdy v C1 už majú za sebou aj muži a ženy do 23 rokov. Slovák Marko Mirgorodský skončil piaty, za bronzom zaostal o 55 stotín sekundy. Z titulu sa teší Čech Václav Chaloupka. Jeho krajanka Tereza Fišerová ovládla súťaž žien do 23 rokov, Slovenka Soňa Stanovská dopádlovala vo finále na siedmej priečke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivana ChlebováMarko MirgorodskýZuzana Paňková